Dělají si z nás legraci? Zdeněk Zbořil si přečetl životopis šéfa NATO a našel zajímavost, týkající se Ruska

06.04.2019 18:50

Analytik a politolog Zdeněk Zbořil se pro server PrvníZprávy.cz rozhovořil o životopisu šéfa NATO a o tom, kdo je naším nepřítelem. „Je to Rusko, nebo Čína, nebo si z nás dělají legraci?“ zeptal se Zbořil.

Dělají si z nás legraci? Zdeněk Zbořil si přečetl životopis šéfa NATO a našel zajímavost, týkající  se Ruska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

„Zdá se mi, že nyní se na mezinárodním poli nechřestí zbraněmi, ale o to víc  se vše projednává v zákulisí, dokonce se dá říct, že jde o nepřátelské akce zpravodajských služeb, a to na celém světě,“ uvedl mimo jiné také Zbořil, a to v souvislosti s událostmi minulého týdne. Hovořil o slovenských, ale i ukrajinských prezidentských volbách. „Ponechávám stranou události ve Francii, protože to už je monotónní,“ poznamenal Zbořil. „Žluté vesty chodí na kruhovém objezdu stále dokola a nemohou najít cestu ven. Politicky to má omezený význam,“ podotkl s tím, že rovněž může jít o zpravodajskou hru, ale to je otázkou.

Původní text ZDE.

Následně se rozhovořil o výročí Severoatlantické aliance a o tom, jaký má zajímavý životopis šéf NATO.

„Byl v dělnických norských stranách, v Rudé mládeži, údajně protestoval proti válce ve Vietnamu, to mu ale nebylo ještě ani deset let, nakonec se dostal do norské vlády a jako nevoják se stal šéfem NATO. Na slavnostním shromáždění Stoltenberg upozornil, že Rusko je průraznější v politice, tak to je zajímavý výrok, protože američtí kongresmani mu aplaudovali. Ale ta ruská průraznost, o které mluvil, je zajímavá tím, protože už se v Americe mluví o tom, že největším nepřítelem není Rusko, ale Čína, a na druhé straně se mluví o celosvětové úloze Severoatlantické aliance vůči Rusku, tak čemu máme vlastně věřit,“ poznamenal Zbořil a dodal otázku, zda se vše odehrává v politickém zákulisí. „Můžeme si z toho něco vybrat, nebo si z nás dělají legraci,“ poznamenal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prasárničky! Na Klause ml. udeřilo: Jde o zločinné uprchlíky. Zásadní info

7:03 Prasárničky! Na Klause ml. udeřilo: Jde o zločinné uprchlíky. Zásadní info

Poslankyně ODS Jana Černochová nenechala nit suchou na svém bývalém kolegovi Václavu Klausovi mladší…