Dělnickou stranu sociální spravedlnosti povede dál Tomáš Vandas

21.01.2018 6:14

Staronovým předsedou pravicově radikální Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se stal Tomáš Vandas. Strana o tom rozhodla dnes na svém mimořádném sjezdu po neúspěchu v loňských sněmovních volbách. Jeho protikandidáta na tento post, Jiřího Froňka, delegáti sjezdu nakonec zvolili do funkce místopředsedy.

Dělnickou stranu sociální spravedlnosti povede dál Tomáš Vandas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Vandas

Výkonným místopředsedou strany zůstává Jiří Štěpánek a tajemníkem Erik Lamprecht. Nově byla do vedení zvolena Alena Poláčková, která bude zastávat funkci místopředsedkyně.

Sjezd rovněž vydal doporučení svým členům a sympatizantům, aby ve druhém kole prezidentské volby podpořili současného prezidenta Miloše Zemana.

Tomáš Vandas

  • DSSS
  • předseda DSSS
  • mimo zastupitelskou funkci

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Strana získala v podzimních sněmovních volbách 0,2 procenta hlasů, zatímco v roce 2013 to bylo 0,86 procenta. Podle Vandase odevzdala řada jejích dřívějších voličů hlas hnutí Svoboda a přímá demokracie nebo ANO.

Dělnická strana sociální spravedlnosti vznikla v roce 2004. Od roku 2010 vystupuje jako nástupkyně Dělnické strany, kterou na základě návrhu ministerstva vnitra rozpustil Nejvyšší správní soud. Strana podle soudu podněcovala k násilí a usilovala o radikální změnu demokratického zřízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítejte v hlavním městě muslimů v Evropě. Mešita je tu na každém druhém rohu a vše má pod taktovkou radikální organizace zakazující ženám kalhoty

8:25 Vítejte v hlavním městě muslimů v Evropě. Mešita je tu na každém druhém rohu a vše má pod taktovkou radikální organizace zakazující ženám kalhoty

Italský publicista Guillio Meotti se ve svém aktuálním textu publikovaným americkým think-tankem Gat…