Demokracie východního střihu? V ČT se probírali kandidáti SPOZ do voleb

12. 8. 2013 22:57

Strana práv občanů – Zemanovci ohlásila, že osloví ministry Rusnokovy vlády, zda by za ni nekandidovali v pravděpodobných předčasných volbách. Stejně tak i prezidentův kancléř Vratislav Mynář oznámil, že by mohl kandidovat. Podle místopředsedy SPOZ Vladimíra Kruliše se ale ve straně ještě nerozhodli, koho konkrétně osloví.

Demokracie východního střihu? V ČT se probírali kandidáti SPOZ do voleb
Foto: red
Popisek: Helena Langšádlová, poslankyně TOP 09
reklama

O tom, které ministry vlády Jiřího Rusnoka Zemanovci osloví, se rozhodne až ve čtvrtek. „Do této doby ještě žádná jednání, co já vím, neproběhla,“ uvedl v Událostech, komentářích místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš.

Podle něj je Rusnokova vláda plná odborníků, a tak je logické, že by strana uvítala, kdyby za ni kandidovali. Konkrétní jména ale říci nemohl. „Já se domnívám, že všichni jsou odborníky a mají za sebou velké zkušenosti,“ řekl pouze diplomaticky.

Ministr pro místní rozvoj František Lukl mu dal v jedné věci za pravdu – ani jeho nikdo neoslovil. Podle něj by na kampaň sice neměl příliš času a prostoru, ale na druhou stranu se mu program Zemanovců líbí – například koncept přímé demokracie. „Jsem zvyklý mluvit na rovinu a otevřeně: Neodmítám to,“ vzkázal vedení SPOZ k případné nabídce.

Ne všichni to ale vidí takto pozitivně, například poslankyně za TOP 09 Helena Langšádlová oslovování současných ministrů odsoudila, stejně tak i samotnou vládu. „Vnímám to jako demokracii východního střihu,“ prohlásila.

Stejně tak je podle ní „velmi nevhodné“, když prezidentův kancléř Vratislav Mynář zvažuje, že bude kandidovat ve volbách. Podle Kruliše je takové smýšlení v pořádku, ministr Lukl ale tentokrát pro příliš není. „Pokud někdo něco dělá a chce to dělat absolutně zodpovědně, měl by se tomu věnovat nejméně na 100 procent,“ uvedl.

Nynější počínání Zemanovců komentovala v pořadu i profesorka Vladimíra Dvořáková. Podle ní SPOZ přišli s těmito prohlášeními jednoduše proto, že jsou malá strana a potřebují se dostat do médií. Předčasné volby, kdy nemají tolik času na kampaň, pro ně prý nejsou příliš výhodné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…