Deportace? Tomio Okamura přitvrdil. Co na tohle řekne Babiš?

08.03.2020 13:55

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v souvislosti s napětím na řecko-turecké hranici, kde se hromadí tisíce běženců, kritizuje, jak se k situaci stavi česká vláda i EU. Stejně jako prezident Zeman před lety varoval, že Turecko může spustit další migrační krizi. „Bohužel Evropská unie i Babišova vláda se raději nechaly vydírat Tureckem a platily mu miliardy eur, místo toho, aby pracovaly na obraně vnějších hranic EU i hranic České republiky,“ píše na svém facebooku. Promarnilo se několik let, kdy jsme se mohli připravit.

Deportace? Tomio Okamura přitvrdil. Co na tohle řekne Babiš?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

„Řešení vidím v deportaci všech těch, kdo nezískají v příslušné zemi azyl. Těch, jak je známo, je většina,“ citoval Okamura slova prezidenta Miloše Zemana z července 2016. Ilegální migranti jsou podle prezidenta všichni, kteří již odmítli azyl jinde. Takoví se chystají nejčastěji do Německa kvůli sociálnímu systému. „Nedělejte si iluze, že tam chtějí pracovat, chtějí tam sociální dávky,“ dodal Zeman.

Anketa

Je Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

77%
19%
hlasovalo: 18818 lidí

Na dotaz, zda by Zeman byl pro ploty na hranicích, prezident odpověděl: „Nemluvme o plotech, mluvme o aktivní ochraně hranic. Ty může chránit armáda, policie, mohou to být i elektronická detekční zařízení. Já bych se sám v případě velké migrační vlny ani tomu plotu nebránil,“ řekl Zeman.

Zeman již v červenci 2016 varoval před možnou situací v Turecku, které po dohodě s EU zablokovalo trasy pro migraci. Podle prezidenta hrozí „reálné nebezpečí“, že pokud Turecko nedostane bezvízový styk s Evropskou unií, „tak Turecko jako reakci otevře hranice a ty 2,5 milionu migrantů pustí do Evropy“.

Prezident se vyslovil pro to, aby se občané kvůli terorismu začali vyzbrojovat a dodal, že jeho žena si pořídila revolver. „Lidé, kteří mají legálně drženou zbraň, museli projít velmi náročnými zkouškami,“ řekl.

„Bohužel Evropská unie i Babišova vláda se raději nechaly vydírat Tureckem a platily mu miliardy eur, místo toho, aby pracovaly na obraně vnějších hranic EU i hranic České republiky. Promarnily několik let, kdy jsme se mohli připravit,“ dodává předseda hnutí SPD Okamura.

Dodává, že již mnohokrát upozorňoval, že musíme být připravení chránit své hranice a musíme mít připravenu hráz proti imigrační povodni. „Schengenský systém bohužel znamená, že kromě slušných občanů evropských zemí se mohou přes hranice volně pohybovat i zločinci a teroristé, aniž by je kdokoli zkontroloval,“ připomněl s tím, že SPD nepodporuje volné cestování občanů z rozvojových či muslimských zemí.

„Nechceme, abychom dopadli stejně jako islamizovaná západní Evropa, kde se mnohdy lidé bojí vyjít na ulici, aby je nepobodali či nezavraždili imigranti. Odmítáme masovou imigraci a požadujeme možnost kontroly našich hranic, aby se sem nemohli dostat nelegální imigranti a teroristi,“ sdělil Okamura na závěr a zmínil, že již navrhli zákony zakazující islámské zahalování na veřejnosti a zakazující propagaci nenávistné islámské ideologie, které jim však Babišova vláda ANO, ČSSD a KSČM blokuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…