Sobotní Právo se věnuje komunikaci mezi Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a kontroverzním lobbistou Ivo Rittigem. Řešili toho spolu pravděpodobně mnoho, protože kolem Rittiga podle vyšetřovatelů olomouckého vrchního zastupitelství fungovala rozsáhlá klientelistická síť. Ta prý i díky vlivu Nečasové na Úřadu vlády a jejího tehdejšího blízkého přítele premiéra Petra Nečase (ODS) zasahovala do rozhodování veřejných zakázek, obsazování postů v orgánech státem ovládaných společností nebo přímo ve státní správě. Prostřednictvím pražského svrchního zástupce Libora Grygárka i do vyšetřování citlivých kauz.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Nagyová , Právo , telefon , Rittig , odposlouchávání
autor: dkr
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
Podcast Ivana Bartoše FREESPEAK pohostil Jana Hrušínského. Probrali spolu Putina, Babiše a lidi, co …
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska