Dienstbier chválí města i Agenturu pro sociální začleňování. Rozšiřuje aktivity

1. 2. 2014 8:45

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) je rád, že Agentura pro sociální začleňování začne působit v dalších českých a moravských městech, kupříkladu v Ostravě. O spolupráci prý žádají sama města a podle Dienstbiera to ukazuje, že města chtějí problémy skutečně řešit a ne je jen vytěsňovat. Ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček považuje působení na dalších místech za velkou výzvu. Zprávu přináší server Deník Referendum.

Dienstbier chválí města i Agenturu pro sociální začleňování. Rozšiřuje aktivity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

„Agentura v posledních letech v mnoha městech dokázala, že během tříleté spolupráce se situace v obci může v oblasti sociálního vyloučení výrazně změnit k lepšímu. Ke spolupráci se znovu hlásí především města, která nechtějí problémy chudoby, sociálního vyloučení, společenského napětí a soužití přehlížet, ale aktivně řešit,“ poznamenává Dienstbier.

Je proto rád, že se pracovníci této instituce objeví např. v Ostravě, Příbrami, Kralupech nad Vltavou nebo Chodově. Města si prý o spolupráci sama řekla. Práci v Ostravě považuje ředitel agentury za náročný úkol, ale prý jsou na něj připraveni. V daných městech bude organizace působit po klasickou dobu tří let, během které sestaví tým, jež má problematické momenty dlouhodobě řešit. Jde o nastavení lepší spolupráce mezi zástupci obcí, neziskových organizací, škol, úřadů, zaměstnavatelů či policie. Ke spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování se přihlásilo celkem 12 měst a obcí. Agentura pro sociální začleňování funguje při Úřadu vlády od roku 2006 a působí již ve 26 městech a obcích.

Agentura v nových lokalitách dále připraví strategický plán začleňování sociálně slabých spoluobčanů a pomůže i se zajištěním financování tohoto plánu, především z fondů EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…