Dienstbier chválí města i Agenturu pro sociální začleňování. Rozšiřuje aktivity

1. 2. 2014 8:45

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) je rád, že Agentura pro sociální začleňování začne působit v dalších českých a moravských městech, kupříkladu v Ostravě. O spolupráci prý žádají sama města a podle Dienstbiera to ukazuje, že města chtějí problémy skutečně řešit a ne je jen vytěsňovat. Ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček považuje působení na dalších místech za velkou výzvu. Zprávu přináší server Deník Referendum.

Dienstbier chválí města i Agenturu pro sociální začleňování. Rozšiřuje aktivity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

„Agentura v posledních letech v mnoha městech dokázala, že během tříleté spolupráce se situace v obci může v oblasti sociálního vyloučení výrazně změnit k lepšímu. Ke spolupráci se znovu hlásí především města, která nechtějí problémy chudoby, sociálního vyloučení, společenského napětí a soužití přehlížet, ale aktivně řešit,“ poznamenává Dienstbier.

Je proto rád, že se pracovníci této instituce objeví např. v Ostravě, Příbrami, Kralupech nad Vltavou nebo Chodově. Města si prý o spolupráci sama řekla. Práci v Ostravě považuje ředitel agentury za náročný úkol, ale prý jsou na něj připraveni. V daných městech bude organizace působit po klasickou dobu tří let, během které sestaví tým, jež má problematické momenty dlouhodobě řešit. Jde o nastavení lepší spolupráce mezi zástupci obcí, neziskových organizací, škol, úřadů, zaměstnavatelů či policie. Ke spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování se přihlásilo celkem 12 měst a obcí. Agentura pro sociální začleňování funguje při Úřadu vlády od roku 2006 a působí již ve 26 městech a obcích.

Agentura v nových lokalitách dále připraví strategický plán začleňování sociálně slabých spoluobčanů a pomůže i se zajištěním financování tohoto plánu, především z fondů EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

13:48 Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

Není to poprvé, kdy se novinář a komentátor Jinřich Šídlo vyjadřuje k volbám do Rady ČT. V pořadu Šť…