Dienstbierovo rozloučení: Zůstává nejpopulárnějším politikem

20.03.2013 14:28

Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) zůstává podle průzkumu společnosti STEM nejpopulárnějším politikem. Faktem však je, že se v příštím průzkumu nejpopulárnějších politických osobností již neobjeví, neboť byl na sjezdu sociální demokracie zbaven svého místopředsednického postu. V průzkumu ho nahradí nově zvolený místopředseda ČSSD a hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Dienstbierovo rozloučení: Zůstává nejpopulárnějším politikem
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Nezvolený Jiří Dienstbier na 37. sjezdu ČSSD

"Na pozici nejpopulárnějšího politika se od září 2011 až do začátku března 2013 držel nyní už bývalý místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, na druhém místě byl opakovaně místopředseda ODS Jiří Pospíšil. Na třetí příčku se tentokrát dostal předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, za ním se umístili dva představitelé ČSSD: předseda strany Bohuslav Sobotka a jeho stranická kolegyně Marie Benešová," píše agentura STEM.

Na srovnatelné pozici s Benešovou je i statutární místopředseda ČSSD Michal Hašek a předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová z ODS. Oproti lednovému průzkumu si ještě polepšil ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, zatímco představitelé ČSSD mírně oslabili.

Na chvostu žebříčku popularity najdeme předsedu Věcí veřejných Víta Bártu, ministra bez portfeje Petra Mlsnu a trojici nejhůře hodnocených politiků uzavírá ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (LIDEM). 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky

5:20 Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky

Česká prozaička, spisovatelka a překladatelka s bulharskými kořeny Bianca Bellová se pustila do rozb…