Dimun se zastává Paroubka. Je hlavní tváří ČSSD. Bez něj to nejde

05.11.2010 9:51

Analýza mediálního zájmu o politiky jednotlivých stran ukázala, že i před volbami se nejvíce pozornosti sdělovacích prostředků dostalo z politiků ČSSD expředsedovi Paroubkovi. Jeho bývalý blízký spolupracovník Dimun míní, že byl jednou z hlavních tváří říjnových voleb.

Dimun se zastává Paroubka. Je hlavní tváří ČSSD. Bez něj to nejde

Analýza mediálního zájmu o politiky, kterou provedla společnost Newton Media, ukázala, že suverénně vedou oficiální představitelé politických stran. S jedinou výjimkou. V případě ČSSD jsou výsledky překvapením, protože místo členů grémia strany či hejtmanů se zájem médií soustředil, a to v době před volbami (!), na Jiřího Paroubka.

Bývalý ředitel sekce PR a marketingu ČSSD Petr Dimun přitom na webu vaševěc.cz zároveň připomíná, že mediální výstupy expředsedy ČSSD nebyly žádnými zahořklými „vzkazy z Vysočiny", ale aktivní kritikou kroků Nečasovy vlády nebo pasívní reakcí na některé výroky některých představitelů sociální demokracie.

Parouback? Šéfem ČSSD se může stát. Nevyloučil to

Političtí virové se rychle přenesou na nového hostitele

„Pro to druhé mám pochopení, neboť není možné nereagovat na projevy pokrytectví a falše některých lidí, kteří léta žili z vaší práce, a zatímco vy jste se potil v kancelářích, po večerech a nocích smolil stanoviska, vymýšlel strategie či vedl jednání, oni si užívali zahraničních cest, dovolených a víkendů," pustil se do Paroubkových spolustraníků.

„Sám to znám. Pokud to neděláte, mají tito lidé s lehkostí kapénkové infekce neskutečnou schopnost přenosu na nového hostitele, kterého, až jej umoří, opět vymění za nového, zdravého. A původního nositele tito političtí virové ještě pomluví a zostudí," uvádí Dimun s tím, že analýza Newton Media je doslova fackou těmto lidem.

Vítězný vzdech volebního štábu ČSSD není pravda

Podle něj učinil extrémní zájem médií o Jiřího Paroubka z bývalého předsedy jednu z hlavních tváří ČSSD před komunálními a senátními volbami, které volební štáb Lidového domu považuje za fenomenální úspěch. „Přitom není žádným tajemstvím, že to byl právě volební štáb, který se nejvíce obával účasti Jiřího Paroubka v kampani, protože měl panickou hrůzu z toho, že by se mohl stát tváří této kampaně," poznamenává Dimun.

##MINIPAS 221##

Považoval by proto za férové přiznání, že ono „jde to i bez Paroubka", což byl jakýsi vítězný vzdech volebního štábu ČSSD po vyhlášení výsledků voleb, není pravda. „Jde to bez Tvrdíka, o tom není pochyb, ale bez Paroubka? A hlavně - samozřejmě, že to jde i bez něj, ale proč by to nemohlo jít s ním a jak je vidět, i lépe?" ptá se Dimun a doufá, že někdo cíleně netouží po zavrhnutí Paroubka, jako tomu bylo v minulosti s Milošem Zemanem.

K věci:

Moje vlastní strana mě odstavila, naříká Paroubek 

Těšte se. Zpovídání vlády bude zábavnější, slibuje Paroubek 

Dimun: Paroubek bude jednou rehabilitován. Je symbol 

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

12:47 Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

Senátorku Miroslavu Němcovou v poslední době pobouřilo video ministryně práce a sociálních věcí Jany…