Diplomacii na Hradě pod Pavlem povede Zajíček, protokol Pernický

14.02.2023 20:10 | Ze sítí

Nově zvolený prezident Petr Pavel odtajnil další spolupracovníky. Zahraniční odbor Pražského hradu povede pod novým prezidentem Petrem Pavlem klíčový český diplomat v Bruselu Jaroslav Zajíček. Post ředitele protokolu obsadí dosavadní český velvyslanec v Bělorusku Tomáš Pernický. V úterý to řekla Markéta Řeháková, manažerka komunikace zvoleného prezidenta Pavla.

Diplomacii na Hradě pod Pavlem povede Zajíček, protokol Pernický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Petr Pavel

Velvyslanec Zajíček aktuálně působí v Bruselu na pozici stálého zástupce České republiky ve Výboru stálých zástupců (COREPER I). „Rozhodující pro mě byly nejen jeho zkušenosti z diplomacie a znalost evropské politiky, ale i výborné reference na zvládnuté české předsednictví v Radě EU, ke kterému Jaroslav Zajíček výrazně přispěl,“ zdůvodnil svůj výběr Pavel.

Důležitý je podle něj i shodný pohled na priority, o které by se měla česká zahraniční politika opírat. K těm patří i posilování vztahů s partnery v transatlantickém prostoru a důraz na hodnoty, které s tím souvisejí. „Těší mě, že mám šanci přispět k renesanci aktivní zahraniční politiky, abychom svými kroky dávali jasně najevo, že Česká republika je pevnou součástí společenství demokratických zemí a také sebevědomým a důvěryhodným partnerem,“ uvedl Zajíček.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dnes Polsko, zítra Česko? Pekarová má po ruském útoku jasno

21:20 Dnes Polsko, zítra Česko? Pekarová má po ruském útoku jasno

Na společném brífinku vedení obou komor Parlamentu dominovalo téma ruských dronů v Polsku. Předsedky…