Diplomat Bartuška za svůj výrok o upalování čelí trestnímu oznámení

30.04.2015 17:11

Vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška čelí trestnímu oznámení za výroky o upalování a zabíjení na Ukrajině jako o způsobech, jak řešit ruskou intervenci. Oznámení podal poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Řekl to při dnešních sněmovních interpelacích. Bartušku za výroky opět kritizoval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Diplomat Bartuška za svůj výrok o upalování čelí trestnímu oznámení
Foto: hns
Popisek: Velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška

Ondráček označil zmocněncova slova v rozhovoru pro server Neovlivní.cz za cynická, urážlivá a patrně fašizující. „Trestněprávní rovinu v tom vidím,“ uvedl.

„Je to ve sporu se vším tím, co by mělo být obsahem zahraniční politiky českého státu,“ řekl k Bartuškovým výrokům Zaorálek. Zmocněnec podle něho porušil i vnitřní předpisy ministerstva, kterého je zaměstnancem. Ministr se s Bartuškou ještě nesešel, ale ministerstvo ho prý rozhodně potrestá.

Fašizujícího výroku se Bartuška dopustil i podle prezidenta Miloše Zemana.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Názory

Souhlasíte se mnou, že jsou dnes lidé z jiným názorem než má tato vláda označováni za troly, dezinformátory či nějakou pátou kolonu? A tito lidé zase opačný tábor nazývají pražskou kavárnou apod. Jak přesně byste chtěla tyto lidi stmelit? Jde to vůbec? Slibovali to už mnozí a zatím přilili spíš olej...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

14:25 Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová v těchto dnech vzbudila velkou mediální pozornost, když upozor…