Diplomat Bašta přináší informace, o které média nepíší. Čína navázala blízké vztahy s Běloruskem, odkud má Evropu na dostřel

17.02.2019 7:14

Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině si všímá rozvíjejícího se partnerství Číny a Běloruska. Stejně jako v Česku naslibovali Číňané Bělorusům obří investice. Ale v Bělorusku je opravdu realizují. Bělorusům totiž Číňané prodali rakety s dostřelem 280 kilometrů a hodlají odtud dovážet draselné soli. K čemu všemu by ještě Číňané mohli Bělorusko využít, to si prý Západ zřejmě neumí představit. Chybí mu pud sebezáchovy.

Diplomat Bašta přináší informace, o které média nepíší. Čína navázala blízké vztahy s Běloruskem, odkud má Evropu na dostřel
Foto: Archiv
Popisek: Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko

Čínští komunisté rozvíjejí spolupráci s Běloruskem. O pomoc je požádal prezident a diktátor Alexandr Lukašenko, který hledá cesty, jak dosáhnout větší nezávislosti na svém ruském sousedovi. Když se stále musí vyrovnávat se západními sankcemi, rozhodl se pomocnou ruku najít na východě. S Čínou uzavřel smlouvu o partnerství a Číňané mu naslibovali investice ve výši 30 miliard dolarů za 30 let, napsal Bašta v textu pro server První zprávy.cz. Číňané zároveň z Běloruska dovážejí draselné soli.

Zpočátku prý ekonomická spolupráce dost drhla. Všechno se změnilo, až když Číňané a Bělorusové začali spolupracovat na vývoji raket. V tuto chvíli mají Bělorusové rakety s doletem 280 kilometrů. Otázkou je, proti komu je použijí. Hlavu si nad tím lámou především v Moskvě.

„V případě Běloruska se tím kupodivu více znepokojuje ruská politická elita než Západ. Jeho představitelům zřejmě chybí nejen předvídavost, ale také pud sebezáchovy,“ uzavřel svůj komentář Bašta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

21:31 Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

Hostem v pořadu Štrunc! žurnalisty Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl komentátor týdeníku Reflex B…