Diplomy z práv v Plzni by nemusely platit

03.11.2012 14:07 | Zprávy

Nad plzeňskými právy se opět vznáší riziko zneplatnění diplomů - tentokrát nikoliv kvůli podvodům, ale z důvodu laxního přístupu ministerstva školství. Situaci na plzeňských právech se minulý týden věnovala Rada vysokých škol. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Diplomy z práv v Plzni by nemusely platit
Foto: Josef Dvořák
Popisek: Právnická fakulta v Plzni, součást Západočeské univerzity

"Vyzvali jsme ministerstvo, aby co nejdříve rozhodlo o rozkladech, které byly podány proti rozhodnutí o udělení akreditace ministerstvem pod vedením ministra Petra Fialy," komentuje jeden ze závěrů jednání Rady Marek Hodulík, předseda její legislativní komise. A Fialův úřad má konečně v úmyslu se této věci věnovat - podle mluvčího ministerstva Marka Zemana je rozkladová komise svolána na příští týden.

"Podle nás ve chvíli, kdy ministerstvo neřeklo, že tyto rozklady jsou nicotné, tzn. nebyly podány účastníky řízení, a ani o nich nerozhodlo, tak není jasné, jestli akreditace ministra Fialy nabyla v tuto chvíli právní moci a tudíž zda lze podle ní postupovat," vysvětluje Hodulík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Nemocnice

Prý chcete jako ministr postavit v Praze novou nemocnici. Uvědomujete si, že jsou i jiná města, která by novou nemocnici potřebovali mnohem víc? A co ze všeho nejvíc, tak doktory, abyste za nimi nemusel dojíždět desítky km?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Důchodci, přidali jsme vám víc než Babiš“. Viděli jsme, co Jurečka a další slibují na Moravě

22:00 „Důchodci, přidali jsme vám víc než Babiš“. Viděli jsme, co Jurečka a další slibují na Moravě

Marian Jurečka z plakátů v Olomouckém kraji tvrdí důchodcům, že jim přidal víc než Babiš. Vydali jsm…