Do Havlovy knihovny pronikla Marta Semelová. Knihovník Žantovský je zděšen a hovoří o "osobě žalostného charakteru"

15. 9. 2017 15:35

Knihovna Václava Havla poskytla prostor k debatě o stavu českého školství. Sešlo se pět představitelů parlamentních stran. Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský se zděsil, když za komunisty přišla debatovat Marta Semelová.

Do Havlovy knihovny pronikla Marta Semelová. Knihovník Žantovský je zděšen a hovoří o "osobě žalostného charakteru"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Semelová

Marta Semelová bývala učitelkou. Od roku 2010 je poslankyní. Jako politička na sebe opakovaně upozornila. Opakovaně hájila prvního komunistického prezidenta Klementa Gottwalda, který má na rukou krev. Např. krev popravené Milady Horákové, na které byla spáchána justiční vražda. Semelová k sobě přitáhla nemálo pozornosti i tím, že právě tuto justiční vraždu zpochybňovala. Přímo před kamerami České televize.

Semelová se navíc netají tím, že je, mírně řečeno, velmi kritická k prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi. Takže když se Marta Semelová objevila v Knihovně Václava Havla, pocítil ředitel této instituce Michael Žantovský potřebu se ozvat.  

„V duchu odkazu Václava Havla zastáváme toleranci ve veřejné diskusi, a to i vůči názorům a stranám, s kterými nesouhlasíme. Proto jsme a priori účasti zástupce parlamentní KSČM nebránili. Nemůžeme se ale smířit s tím, že ji v diskusi zastupovala soudružka Semelová, která popírá, omlouvá a hájí zločiny komunistického režimu, včetně justiční vraždy Milady Horákové,“ napsal v prohlášením uveřejněném na stránkách knihovny Žantovský. Ten Semelovou také nazval "osobou žalostného charakteru".

Celé prohlášení naleznete zde.

Popírání zločinů komunismu je stejně hanebné jako popírání holokaustu a mělo by být také i trestně postižitelné. To, že se osoba tak žalostného charakteru má veřejně vyjadřovat k otázkám výchovy mladé generace, je pak politický skandál, za který je odpovědná i strana, kterou soudružka Semelová reprezentuje,“ pokračoval ředitel.

Kdyby zaměstnanci knihovny věděli, že KSČM chce na debatu vyslat právě tuhle paní, ohradili by se. Takhle prý instituci nezbývá nic jiného než se distancovat od celé akce. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…