Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
18.09.2021 22:35 | Zprávy

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami do našeho hlavního města skotský právník pákistánského původu a aktivista Black Lives Matter Aamer Anwar, který je v Česku známý též jakožto obhájce fotbalisty Glasgow Rangers Glena Kamary. Podle Anwara je Praha nebezpečná nejen pro fotbalové hráče, ale i pro milovníky fotbalu, kteří jen přijedou na návštěvu naší metropole v době utkání. Pěkný výlet by se prý „mohl zvrhnout v tragédii“. Mnohé předchozí incidenty dávají za pravdu, že o život může skutečně jít. Ovšem v Glasgow. Právě s fanoušky Rangers se totiž pojí brutální vraždy.

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje
Foto: Repro YouTube
Popisek: Obránce pražské Slavie Kúdela (vpravo dole) se údajně dopustil rasistického výroku proti hráči Rangers Kamarovi (vlevo dole)

Právník varující před cestami do Prahy nadále působí ve sporu fotbalisty Glena Kamary se slávistou Ondřejem Kúdelou. Konflikt probíhá od březnové odvety osmifinále Evropské ligy s Glasgow Rangers, při níž Kamara obvinil slávistu Ondřeje Kúdelu z rasistické urážky a následně ještě v útrobách stadionu Kúdelu fyzicky napadl. Přestože pro údajné obvinění z rasismu neexistuje žádný důkaz, kromě tvrzení samotného finského záložníka tmavé pleti, a Kúdela rasismus odmítá, UEFA později vyhodnotila, že je údajná rasistická nadávka násobně horší nežli fyzické napadení. Zatímco tak Kamara dostal stopku na tři utkání, Kúdela nesměl startovat deset zápasů.

Nyní Anwar v rozhovoru pro Daily Record přišel s tím, že je nebezpečné životu v těchto dnech cestovat do Prahy. „Bojím se o bezpečnost kohokoli, kdo cestuje do Prahy – hráčů i fanoušků,“ varoval kohokoli, kdo by jen dostal nápad zajet se nyní do české metropole podívat.

Proč je Praha až tak nebezpečná, vysvětlil tím, že je dva týdny před utkáním Evropské ligy mezi pražskou Spartou a skotskými Rangers.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

15:46 „Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

Velvyslankyně České republiky v Sýrii Eva Filipi promluvila o vládě Petra Fialy (ODS). Konkrétně zmí…