Do aténského přístavu dorazilo dalších 1550 migrantů

28.12.2015 11:54 | Zprávy
autor: čtk

Do aténského přístavu Pireus dnes z řeckých ostrovů dorazilo dalších 1550 migrantů, kteří se vydali na cestu do Evropy z Turecka. Informovala o tom agentura DPA. Ukazuje se, že ani v závěru roku příliv uprchlíků nijak nepolevuje, protože už o víkendu trajekty do pevninského Řecka z ostrovů v Egejském moři převezly na 6000 běženců.

Do aténského přístavu dorazilo dalších 1550 migrantů
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Trajekty mezi ostrovy a velkými řeckými přístavy pravidelně pendlují už několik měsíců. Svážejí migranty, kteří se na území Evropské unie dostávají po krátké plavbě z tureckého pobřeží. Dnes do Atén dorazili migranti z ostrovů Lesbos, Chios a Samos.

Fakt, že počet lidí, kteří připlouvají z Turecka, se nijak zásadně nesnížil, potvrdila i unijní agentura na ochranu vnějších hranic Frontex. Ta uvedla, že jen během neděle k řeckým ostrovům dorazilo po moři 3467 běženců. Evropská unie přitom koncem listopadu uzavřela dohodu s Tureckem, v níž se Ankara zavázala, že bude lépe střežit své hranice. Před jejím uzavřením připlouvalo denně z Turecka 5000 až 6000 migrantů, nyní je to o něco méně. Podle agentury APA ale nelze říci, zda je drobný pokles výsledkem aktivit Turecka nebo spíše důsledkem horšího počasí, které nyní plavbám přes moře tolik nepřeje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Alkohol

Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když Trump varuje před komunismem, nemluví o Číně ani o Rusku

20:00 Když Trump varuje před komunismem, nemluví o Číně ani o Rusku

RED PILL @ TOMÁŠ ZÍTKO Kdo stojí za strategií AntiBabiš? Saul Alinsky a jeho Rules for Radicals – př…