Do kampaně možná vstoupí Jaromír Jágr. A podpoří...

02.09.2013 6:53

Podnikatel s politickými ambicemi Andrej Babiš má už jen zhruba dva týdny na to, aby pro kandidátky svého hnutí ANO ulovil zvučná jména. Potom musí listiny předat Ministerstvu vnitra. Už nyní si může připsat dva "zářezy" - Tomáše Březinu a Petra Švancaru.

Do kampaně možná vstoupí Jaromír Jágr. A podpoří...
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš

Babišovi se podařilo do svého hnutí přitáhnout bývalého člena ODS a podnikatele Tomáše Březinu. Od hnutí Pro sport a zdraví exministra školství Pavla Dobeše zase odlákal fotbalového útočníka Petra Švancaru, jak sám Dobeš potvrdil. Ten mimo jiné uvedl, že v jeho vodách loví také jiné strany. Předseda SPOZ Zdeněk Štengl údajně oslovuje lidi z hnutí Pro sport a zdraví a nabízí jim, aby jako nezávislí přešli k zemanovcům a kandidovali za ně.

Jágr prý možná převlékne dres

Podle serveru Novinky.cz se poslední dobou spekuluje o tom, že ANO podpoří také hokejista Jaromír Jágr, který léta sponzoroval občanskou demokracii. O tom Babiš ale ještě v neděli údajně nic nevěděl. "Vím, že Jaromír Jágr pro nás točí televizní spoty na vodňanskou drůbež. Ale pokud mě podpoří v kampani, tak to bude určitě skvělé," řekl Babiš deníku Právo.

Podnikatel si cení především podnikatele a majitele firmy BEST, která se specializuje na betonové stavební prvky, Tomáše Březiny. "Byl členem ODS a někdy na konci 90. let ze strany odešel kvůli Václavu Klausovi. Martin Kuba ho lámal, aby vedl kandidátku ve Středočeském kraji, ale nakonec skončí u mě. Je to skvělá posila, podnikatel roku, zaměstnává spoustu lidí, skvěle mluví a má stejné názory jako já," uvedl Babiš.

Jančura a Bernard na Babišově straně

Podle informací Práva hnutí ANO v kampani podpoří také podnikatel a majitel dopravní společnosti Radim Jančura. Na Babišovu stranu se kloní i další podnikatel, majitel pivovaru Stanislav Bernard, který v minulosti kandidoval do Senátu za ODS. "Pokud bych měl dnes uvažovat o tom, koho podpořím, tak jedině Babiše. Je to schopný člověk, vybudoval impérium. V protikorupčním fondu jsme se o něm mockrát bavili, ale nikdy o něm nezaznělo nic negativního, co se korupce týče. To považuji za velice důležitý aspekt," řekl deníku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

13:05 Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

Jedním z hlavních témat interview s emeritním předsedou TOP 09 byla osoba Václava Havla. Dle Karla S…