Dobrou chuť. Veselovský v DVTV si vzal na pranýř Michala Haška a stálo to za to

24.04.2020 13:27

Moderátor Martin Veselovský zhodnotil návrat Michala Haška na výsluní v ČSSD. Připomněl, co Hašek prováděl jako statutární místopředseda ČSSD, poukázal na to, že Hašek dokázal zastávat takřka tři desítky různých funkcí a popřál dobrou chuť těm voličům, kteří budou ochotni otestovat, co jim Hašek navaří jako volební manažer ČSSD, když dokázal v několika minutách jedenáctkrát zalhat. Toto lhaní připomněl také Janu Hamáčkovi, který za to v roce 2013 nenechal na Haškovi nit suchou.

Dobrou chuť. Veselovský v DVTV si vzal na pranýř Michala Haška a stálo to za to
Foto: Archiv PL
Popisek: Emeritní hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek
reklama

Předseda ČSSD Jan Hamáček oznámil, že požádal Michala Haška, aby se stal volebním manažerem pro nadcházející krajské a senátní volby. Hašek na Hamáčkovu žádost přistoupil. Ve straně to vyvolalo téměř bouři, ale debatuje se o tom i mimo sociální demokracii.

Moderátor Martin Veselovský v internetové televizi DVTV připomněl, že Hašek na podzim 2013 jedenáctkrát za sebou během několika málo minut bezostyšně lhal do kamer veřejnoprávní televize o tom, že se těsně po volbách nesešel za zády tehdejšího předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Hašek se s ním sešel a nebyl sám. Schůzku nakonec potvrdil její další účastník Milan Chovanec.  

Zatímco toto Veselovský připomínal, promítl divákům fotky prezidenta Miloše Zemana i Michala Haška.

Martin Veselovský připomíná minulost Michala Haška

Poté přečetl 29 funkcí, které stačil Hašek na podzim 2013 zastávat. Vedle toho, že byl tehdy poslancem, byl také hejtmanem Jihomoravského kraje, ale vedle toho seděl ve sněmovních výborech, byl člen Rady vlády pro romské menšiny, byl členem správních rad několika univerzit a působil ještě v řadě dalších křesel.

Pak se moderátor znovu vrátil do roku 2013 a ocitoval výrok tehdejšího poslance Jana Hamáčka.

„Ale vraťme se do roku 2013. Tehdy ještě poslanec Jan Hamáček tvrdil, že byl Michal Hašek jednoznačně usvědčen ze lži a že jeho pozice je neudržitelná. Hospodářským novinám řekl, že Hašek by měl z politiky nadobro odejít, protože voličům lhal, když setkání s prezidentem opakovaně zatloukal. Doslova řekl: 'nedokážu si představit, že teď předstoupí před voliče a bude pro ně důvěryhodný. Vždyť byl jednoznačně usvědčen ze lži. Politik by neměl lhát. A kdo lže, tak by neměl být v politice‘,“ citoval Veselovský sedm let stará slova dnešního předsedy ČSSD.

Tehdy Hašek skandál neustál a stáhl se do ústraní.

Jenže dnes radí na ministerstvu vnitra právě Janu Hamáčkovi a současně vede Legislativní radu ministerstva zemědělství. Vedle toho působil také jako koncipient v právní kanceláři stíhaného lobbisty Miroslava Jansty.

Do politiky se zkusil vrátit skrze Platformu 'Zachraňme ČSSD', kde stál po boku Jiřího Zimoly či Jaroslava Foldyny, ale podle Veselovského si nevedl příliš dobře.

Zimola se dostal do křížku s vedením strany poté, co chtěl v krajských volbách hájit jiné barvy než barvy sociální demokracie a Jaroslav Foldyna už dnes není poslancem za ČSSD. Vystupuje po boku Tomia Okamury jako člen poslaneckého klubu SPD.

Zato Michal Hašek hájí stranické barvy dál a podle všeho připraví voličům senátní a krajskou volební pochoutku.

„Tak dobrou chuť,“ rozloučil se Veselovský s diváky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

6:30 Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

Jsou nové pořádky v Plzni ohrožením zdraví a životů příslušníků tamní Městské policie? Strážníci jso…