Dobrovolníci STAN rozdávali na vesnicích noviny. Potili se, smáli. Humor zmizel, když slyšeli reakce lidí. Tohle nevypadá dobře, to vážně smrdí prů*erem

22.06.2021 4:43 | Ze sítí

Ačkoli se všechny české výzkumné agentury shodnou na tom, že koalice STAN a Pirátů je budoucím vítězem parlamentních voleb, z internetového prostředí to tak rozhodně nevypadá. Zmíněné duo, stejně jako SPD, ANO nebo Přísaha, začalo tisknout vlastní koaliční noviny. O distribuci se nestará Česká pošta, ale dobrovolníci. ParlamentníListy.cz proto nahlédly do oficiálních profilů, aby zjistily, jak se na spojení tváří voliči.

Dobrovolníci STAN rozdávali na vesnicích noviny. Potili se, smáli. Humor zmizel, když slyšeli reakce lidí. Tohle nevypadá dobře, to vážně smrdí prů*erem
Foto: https://www.facebook.com/starostove
Popisek: Dobrovolníci s novinami STANu a Pirátů

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23444 lidí
Minulý týden jsme se dvakrát věnovali koalici SPOLU. Upozornili jsme na pečlivě vedené profily na Facebooku, stejně tak na profesionálně zvládnutá videa. Problém byl jediný: kamkoli se zástupci SPOLU hnuli, tam na ně nečekal prakticky žádný volič. Všechny snímky působily zinscenovaně a chyběl jim punc okamžiku. Žádné příznivce jsme nenašli prakticky na jediném snímku z posledního týdne.

Zcela shodně je na tom ovšem i spojení STAN a Pirátů. Z desítek fotek, které naleznete na oficiálním profilu STAN, můžete vybrat jakoukoli. Všechny obsahují buďto zástupce této malé strany, případně dobrovolníky. Absolutní rozdíl vůči popsanému nabízí Šlachtova Přísaha. Stánek bývalého ředitele ÚOOZ bývá obsypán lidmi a jeho profilu dominují fotky s fanoušky všech věkových kategorií. ODS, KDU-ČSL, STAN, TOP 09 a Piráti něco takového nenabízejí. Na zmíněné partaje žádné početnější davy nikde nečekaly.

ParlamentníListy.cz kromě toho zaujal ještě jeden snímek. Jsou na něm dva muži a dvě ženy. Ta nejblíže aparátu má stranické tričko. Usmívá se. Stejně tak ostatní. Jeden z mužů v ruce drží noviny. Jde o propagační tisk, který dobrovolníci roznášejí po ulicích. „Zdravíme z ulic našich měst a obcí. Poslední týdny rozdávají naši dobrovolníci koaliční noviny po celé republice, co jim síly stačí. Už jste nás potkali?“ ptá se status. Za dva týdny si nepřipsal ani 300 lajků.

Ještě zajímavější jsou ale názory těch, kteří profil navštívili. Jejich reakce jsou totiž jako přes kopírák. STAN nevadí, Piráti ano. A velmi. Než překročíme k citacím, nabídneme srovnání.

Momentka z rozdávání novin (zdroj: FB STAN) versus Přísaha v Pardubicích

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ během voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 20. 10.–21. 10. 2017 získali pouze pět procent. Mají šest mandátů, přičemž ani jediného zástupce nemůže nikdo považovat za výraznou politickou osobnost. I přesto stoupenci STAN dostávají mediální prostor a jejich názory jsou slyšet. Tolik k logickému spojení s Piráty, bez nichž by STAN v roce 2021 do PSP možná vůbec nepostoupil.

Toto spojení je sice pochopitelné, avšak řadě voličů se nelíbí. Vyplývá to z diskuse na oficiálním profilu STAN na sociální síti Facebook.

„Piráty nebrat!!!" uvedl Ricky K. Jeho postoj získal dvacet zdvižených palců od ostatních. „A píšete v těch novinách pravdu?“ zeptala se Libuše P. „Piráti. Mě. Nezajímají. S Bohem,“ kontroval Zdeněk K. Totožně Ivan H. „Starostové jsou OK! Naprosto. Ale nechápu, proč máte zapotřebí se dávat dohromady s feťákama Pirátama. Nechápu!“ Tím to rozhodně nekončí. Spojení Rakušana a Bartoše, jak se ukázalo, vadilo téměř všem diskutujícím.

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

„Hodně mne mrzí vaše koalice s Piráty. Jsem (jak už jsem mnohokrát psal) celo-posametový volič ODS, ale pan Fiala mne prostě a jednoduše neoslovil. Takto (protože jako správný stařík nad hrobem k volbám chodím) mě zřejmě nezbude nic jiného než ANO. Piráti jsou pro mne větší zlo než Babiš. Poznámka na závěr. Vážím si Vašich komentářů k některým mým i jiným komentářům, ale toto komentovat netřeba. Můj názor na Piráty je neměnný,“ poznamenal Bohumil Z.

Anketa

Vadí vám, že se Jaromír Jágr nechce nechat naočkovat proti covidu-19, protože prý má dostatek protilátek?

4%
89%
hlasovalo: 13033 lidí
Doplňme, že podle profilové fotky jako stařík nad hrobem opravdu nevypadá.

Podobně psal i Stanislav S. „STAN fandím, volím, ale ty Piráty nesu těžce…“ Tereza H. připojila, že „kdyby (to byli) jen Starostové, bylo by to fajn.  Ale ne s Piráty.“

Nejtvrději svůj postoj představil Jan M. „Taky nechápu, proč se STAN pořád k někomu musejí přisírat, je to poměrně sympatická strana s lidmi, kteří mají blízko k obyčejným lidem, leč pro mě absolutně nevolitelní vzhledem ke spojení s novou generací komoušů převlečených za Piráty,“ uzavřel.

Správce profilu na většinu příspěvků nereagoval. Na poslední ano. „Koalice se tvořit musí, protože jinak populismus nikdy neporazíme a tahle země bude stále zamrzlá v minulosti,“ napsal. Prakticky tak přiznal, že STAN sám o sobě nemá jakoukoli šanci cokoli změnit. To ostatně vyplynulo z již zmíněných výsledků voleb do Sněmovny v roce 2017.

Piráti by červnové volby se ziskem 24,7 procenta hlasů vyhráli, ale jejich náskok na druhé ANO se během jediného měsíce smrskl na polovinu. Andrej Babiš by bral 22,3 procenta, skoro stejně jako minulý měsíc. Piráti si pohoršili o více než procento a půl. Agentura SANEP u Pirátů dokonce hovoří o „výrazném poklesu voličské přízně“. Naopak růst zaznamenalo seskupení SPOLU, z 18,5 poskočilo na 20,1 procenta. Následuje SPD, která v podstatě zopakovala květnový výsledek. Čtyři měsíce do voleb není na nejvyšších příčkách nic jasné. Agentura Phoenix Research v minulém týdnu věštila Pirátům se STAN 24,2 procenta, ANO 20,2 a SPOLU se s 15,9 už ohlíželo na blížící se SPD se 12 procenty.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …