Docent Konvička, lídr skupiny proti islámu, pronikl do sněmovny. Toto tam vykládal

09.10.2014 14:47 | Zprávy

Do Parlamentu, respektive do jeho petičního výboru, dorazili ve středu zástupci petice „Islám v ČR nechceme“. „Lidé v této zemi si problém s islámem uvědomují a v této zemi si ho nepřejí,“ řekl poslancům jeden z iniciátorů petice docent Martin Konvička. Vadí mu možnost, že by čeští muslimové po deseti letech od registrace mohli získat právo na výuku islámu ve státních školách či mít imámy v armádě a ve věznicích nebo zakládat církevní školy. Proslov k poslancům zveřejnil Konvička na blogu iDnes.cz.

Docent Konvička, lídr skupiny proti islámu, pronikl do sněmovny. Toto tam vykládal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek

„Jsou důvodná podezření, že v mešitách dochází k trestné, nebo společensky nebezpečné činnosti,“ prohlásil zástupce iniciativy „Islám v České republice nechceme“, která má desetitisíce příznivců na Facebooku. Ústředí muslimských obcí reprezentuje podle aktivistů teokratickou totalitní ideologii, kterou česká společnost odmítá. Pod petici se podepsalo 24 520 občanů.

Letos 17. září totiž vypršelo deset let od registrace českých muslimů a jejich náboženské obce. Po uplynutí této lhůty mohou požádat o vyšší stupeň registrace. „Žádnou takovou žádost ale Ústředí muslimských obcí nepodalo,“ řekla poslancům petičního výboru náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová. Martin Konvička však upozornil, že se chtěli peticí ohradit dříve, než bude žádost podána.

Nepřejeme si přiznání zvláštních práv pro ÚMO

Petice, jak vyplývá z jejího názvu, odmítá poskytnutí zvláštních práv tuzemským muslimským obcím. Je mezi nimi možnost vyučovat náboženství na státních školách, vykonávat duchovní činnost v armádě, ve vazebních věznicích, v zařízeních, kde se vykonává trest odnětí svobody, zabezpečovací detence, ochranné léčení a ochranná výchova, či uzavírat církevní sňatky, které jsou takto uznány státem. Vyšší stupeň registrace umožňuje i zřizování církevních škol.

Martin Konvička zveřejnil text proslovu k petičnímu výboru na blogu martinkonvicka.blog.idnes.cz a zeširoka v něm uvádí skupiny důvodů, proč by Ústředí muslimských obcí zvláštní práva získat nemělo. Iniciátoři uvádí příklady, kdy se údajně v mešitách porušuje zákon o církvích. „Konečně máme k dispozici svědectví několika českých exmuslimek a exmuslimů, kteří se shodují, že podobné projevy nejsou v tuzemských mešitách výjimkou. Protože z uzavřených komunit se dostane ven jen zlomek informací, lze tvrdit, že v českých mešitách spadajících pod záštitu ÚMO dochází k porušování právního řádu ČR a že činnost ÚMO představuje bezpečnostní a společenské riziko pro naši zemi,“ píše se v textu.

Celý proslov k poslancům Petičního výboru ZDE.

„Nepřejeme si přiznání zvláštních práv pro ÚMO, protože ÚMO reprezentuje islám, teokraticko-totalitní expanzivní ideologii, která je v příkrém rozporu s občanskými svobodami, rovnoprávností žen a mužů, demokratickými zásadami a ano, s lidskou přirozeností jako takovou,“ tvrdí ti, kteří se nechtějí smířit s islámem v ČR.

„Zájem i obavy občanů svědčí o tom, že lidé této země si problém uvědomují a islám bytostně odmítají. Nedivme se. Netřeba být nadprůměrně informovaným vzdělancem, abyste ze sledování zpráv, z cest po západní Evropě, z diskuzí na internetu či ryzím citem poznali, že islámská víra nepřeje lidským svobodám, fanatizuje a otupuje, má tendenci se šířit a radikalizovat,“ řekl mimo jiné před poslanci Martin Konvička.  

Chceme odvrátit islámské nebezpečí

V připravené řeči pro poslance se také uvádí, že se nám ideál svobody, demokracie, lidských práv a prosperity pod tlakem islámu údajně začíná hroutit. „Více islámu znamená méně svobody a bezpečnosti pro občany, méně optimismu vůči budoucnosti, více cynického sobectví nebo naopak nezodpovědného hédonismu, jak se občané snaží, každý podle svého ustrojení, reagovat na život bez budoucnosti,“ varují signatáři.

„Islám není jen jedno z mnoha náboženství, ale i staronové totalitní hnutí, matoucí nás svou plíživostí, síťovým uspořádáním, důrazem na osobní iniciativu věřících, parazitováním na jinak chvályhodném antirasismu. Jako každé totalitní hnutí láká islám osoby zvláštního ražení – vykořeněnou mládež, násilníky, bezskrupulózní kariéristy, zoufalé a tudíž všehoschopné ženy. To, že jsme během krátké doby, za necelý měsíc, sebrali pod petici tolik podpisů, dokazuje, že lidé této země totalitní povahu islámu chápou. A čekají od vás, politiků, stejně jako od nás, aktivistů, abychom jim pomohli islámské nebezpečí odvrátit,“ vyjádřil své přesvědčení Konvička.

Smyslem státu je podle aktivistů i ochrana práv občanů, včetně práva na navyklý způsob života. „Prosím vás, veďte své voliče, jinak bude ruku v ruce se sílením islámu růst i popularita jednoduchých extremistických řešení, což neprospěje nikomu,“ zmínili aktivisté možný vážný vedlejší efekt rozšíření práv islamistů v Česku.

Stát však nemá na vybranou, pokud by prý taková žádost přišla, muselo by ministerstvo postupovat striktně podle zákona, bez ohledu na nějakou petici. Při splnění podmínek zákona je nabytí vyšších práv pro církve a náboženské společnosti nárokové. Podmínkou je po deseti letech od registrace prokázání 10 tisíc podpisů a řádné odevzdávání finančních zpráv.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…