Doktor Macek o Kalouskovi: Kdo příliš pije...

19.09.2012 11:58

Nápady na regulaci prodeje, a dokonce snad i vystavování tvrdého alkoholu kvůli dvaceti otráveným jsou podle Miroslava Macka nesmírně pokrytecké.

Doktor Macek o Kalouskovi: Kdo příliš pije...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Připomíná, že oněch dvacet zemřelých dobrovolně mnohonásobně zvýšilo pravděpodobnost svého otrávení výběrem svého pití a zdroje, od kterého jej zakoupili.

Navíc se podle něj v hysterii kolem pití pančovaného metanolem přehlíží, že u nás rok od roku přibývá i otrav legálním, nepančovaným etylalkoholem, který si jen v roce 2009 připsal na konto 190 úmrtí. To ovšem nikdo netuší.

 Nápady na omezení prodeje alkoholu, se kterými v úterý přišel dokonce i ministr financí Kalousek, jsou proto podle Macka zbytečné. On sám by trh s alkoholem nechal zcela volný, jen by ve všech médiích a obchodech vyobrazoval pro varování zákazníků objevené láhve pančovaného alkoholu. „Blbců, kteří by i poté vypili podezřelou láhev, nebylo by třeba pranic litovat,“ myslí si Macek.

V případě Kalouska by jeho zlatá slova, že tvrdý alkohol je tvrdá droga s patologickými následky měla být chápána jako kajícné doznání k platnosti slov doktora Římsy z Krvavého románu Josefa Váchala: „Kdo příliš alkoholu pije, spálí si v mozku ganglie.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…