Doktor Macek vystoupil proti lemplům, kteří navíc nezdravě žijí

20.09.2012 12:56

Ve svém pravidelném blogu si Miroslav Macek tentokrát vzal na paškál ministra zdravotnictví Leoše Hegera a jeho touhu nutit, politicky řečeno motivovat, lidi ke zdravějšímu životnímu stylu. Macek mu místo toho nabízí vlastní způsob motivace.

Doktor Macek vystoupil proti lemplům, kteří navíc nezdravě žijí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek s manželkou Petrou
reklama

Doktor Macek tentokrát žasne nad slovy ministra zdravotnictví Leoše Hegera ve středeční příloze Lidových novin: „Lidé musí žít zdravěji, a když si to neuvědomují sami, bude je k tomu muset stát donutit, politicky řečeno motivovat.“

Macek k tomu poznamenává: „A opět: Stát! Stát! Stát! Jak by to dopadlo? Špatně a nesmírně draze, jinak to totiž stát nikdy neuměl a neumí, ovšem pár lidí a skupin by na tom vydělalo, však to známe.“

Podle někdejšího místopředsedy ODS by logickým řešením byly konkurující pojišťovny, které by mohly vytvořit systém bonifikací pro ty, kdo o své zdraví dbají, a systém malifikací pro ty, kteří o ně nedbají.

„V okamžiku, kdy budou muset lemplové, kteří nejen o svoje zdraví nedbají, ale ještě si jej způsobem života aktivně ničí, zaplatit dvojnásobné zdravotní pojištění než ostatní, se začnou dít zázraky, neboť tržní principy fungují bez kontrol a promptně,“ vzkazuje Macek.

„A konečně nastane kýžená solidarita zdravých s nemocnými, ovšem bez dnešní nucené solidarity odpovědných s neodpovědnými,“ uzavírá svou vizi někdejší zdravotnický expert ODS.
 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…