Dolínek se rozplýval nad ČT. Zpravodajství, absolutní špička. A kanál pro děti je ještě lepší

17. 10. 2019 20:18

Poslanec ČSSD Petr Dolínek ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu promluvil o schvalování zpráv o hospodaření a činnosti České televize. Věří, že tyto zprávy budou projednány, schváleny a veřejnoprávní charakter České televize zůstane zachován. Vymezil se proti lidem, kteří podle něj chtějí vedení ČT zničit.

Dolínek se rozplýval nad ČT. Zpravodajství, absolutní špička. A kanál pro děti je ještě lepší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

„Já pevně věřím, že ano,“ zdůraznil hned v úvodu k otázce, zda se podaří zprávy o hospodaření ČT schválit. Věří, že tím zůstane uchráněna veřejnoprávní role České televize, byť rozumí některým svým kolegům z ČSSD, že mají výhrady k hospodaření této instituce. Sám Dolínek by prý neměl nic proti, kdyby hospodaření veřejnoprávní televize a rozhlasu kontroloval Nejvyšší kontrolní úřad.

Ke kritikům ČT z ostatních stran byl podstatně tvrdší. „Jenom hledají politický chomout, který by nasadili České televizi a pak si ji jako v Polsku nebo v Maďarsku naklonili ve svůj prospěch,“ upozornil Dolínek s tím, že kdyby došlo ke svolání mimořádné schůze ke zprávám o hospodaření ČT, protože by to prý jen dalo víc prostoru lidem, kteří chtějí zničit současné vedení ČT.

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 17337 lidí

„Ta hra, co se hraje kolem, tak tu hrají lidé, kteří chtějí poškodit Českou televizi, tu nehrají lidé, kteří chtějí zachovat fungování České televize, samozřejmě s určitým změnami, vždycky je co zlepšovat,“ pravil Dolínek.

Po veřejnoprávní televizi měl také slova chvály. „ČT24, ten zpravodajský kanál, je absolutní špička u evropských televizí. Ještě líp je na tom ČT Déčko,“ zaznělo z úst zákonodárce.

V tuhle chvíli by prý neměnil způsob volby mediálních rad, protože se ukazuje, že pracují a Česká televize má prostor pro investice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…