Domluveno: Dobeš končí, pokud v pátek nebude registr vozidel funkční

24.07.2012 16:23

Ministr dopravy Pavel Dobeš bude muset vyvodit personální odpovědnost za nefunkční centrální registr vozidel. Vicepremiérka Karolína Peake prohlásila, že její strana nebude strkat hlavu do písku, pokud na ministerstvech budou problémy. Dobeš pro Českou televizi uvedl, že je připraven rezignovat.

Domluveno: Dobeš končí, pokud v pátek nebude registr vozidel funkční
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš
reklama

"Panu premiérovi jsem na společném jednání sdělila, že jsem jako předsedkyně přípravného výboru politické strany LIDEM – liberální demokraté připravena postavit se situaci na ministerstvu dopravy čelem a navrhnout stranickým orgánům i vyvození politické odpovědnosti. Nechci, aby naše strana provozovala podobné strkání hlavy do písku jako jsme byli za poslední léta v naší zemi u politických stran zvyklí," uvedla v prohlášení Peake.

Dobeš musí odejít, žádá opozice

Vicepremiérka očekává, že jí Dobeš předloží jasné kroky k vyřešení problémů a bude schopen vyvodit odpovědnost, která k vedoucí funkci patří. Stejně to vidí i premiér Petr Nečas, který Dobešovi řekl, že další protahování těchto problémů je neúnosné. Nečas očekává, že bude registr bezproblémově běžet do pátku.

"Současně jsem ministrovi dopravy řekl, že musí dojít k vyvození personální odpovědnosti vůči konkrétním lidem na Ministerstvu dopravy ČR. V případě, že bude do pátku systém i nadále kolabovat, očekávám okamžitou demisi ministra dopravy Pavla Dobeše," uvedl Nečas. Dobeš ve svém vyjádření uvedl, že je připraven rezignovat.

Vzhledem k tomu, že včera systém opět zkolaboval a ukázalo se, že obsahuje asi milion chyb, požaduje Dobešovu hlavu také opozice. Předseda socialistů Bohuslav Sobotka na stranickém brífinku připomněl, že to není jen registr vozidel, co nyní nefunguje, ale dodnes jsou prý problémy i s registry vyplácení sociálních dávek, které nefungovaly hlavně na počátku roku.

„Jak ministr Jaromír Drábek, tak nyní ministr Pavel Dobeš nezajistili doladění systému, a třeba jeho spuštění v pozdější době. Nyní oba dva ministři odmítají vyvodit jakoukoliv personální odpovědnost,“ poznamenal Sobotka.

Ministerstvo dopravy se snažilo nové problémy vysvětlit tím, že takový kolaps, jaký nastal včera, se očekávat nedal. Chyby se prý neobjevily ani při zkušebních testech, ani za posledních 14 dní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…