Dopis Schillerové: Co mám dělat? I záchody bych šla uklízet, ale vše je zavřené

12.11.2020 14:32

Filmové produkční Vilmě zasáhl do života velmi výrazně koronavirus a následná vládní nařízení státu. Jak popsala CNN Prima News, zvažuje, že zruší živnost a půjde na úřad práce. "Ať mi Schillerová poradí, co mám dělat, abych nezatěžovala systém," vyzývá ministryni financí Alenu Schillerovou Vilma.

Dopis Schillerové: Co mám dělat? I záchody bych šla uklízet, ale vše je zavřené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Detail tisícikoruny, ilustrační foto
reklama

Ocitla se totiž bez prostředků. Finanční rezervu, kterou měla, investovala již během první vlny pandemie. Její obor je teď de facto bez zakázek, a tak těžko shání uplatnění. Bonus pro OSVČ je v jejím případě pouze tak na platby sociálního a zdravotního pojištění. Nyní na bonus zřejmě nedosáhne, protože provoz nebyl uzavřen státem nařízeným opatřením.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12972 lidí

„Celý život jsem se snažila systém nezatěžovat a na pracáku jsem byla asi dva měsíce po střední škole, ale nyní reálně zvažuji, jestli pro mě nebude úřad práce lepší,“ uvádí mladá žena, která přišla během druhé vlny epidemie zcela o práci. Důvodem je, že pracovala u filmu a natáčení se stoplo.

"Ještě nepadáme na hubu, ale co teď? Jakou práci si mám najít?“ ptá se Vilma, o kterou se naštěstí stará partner, jenž v době, kdy se vydělávat dalo, dokázal ušetřit rezervu.

Ona sama by dle svých slov šla kamkoliv, ale... "Kasy už jsou taky vyprodané, šla bych klidně uklízet záchody, ale kam, když je všechno zavřený? Většina mých známých už šla pracovat do skladu,“ uvedla živnostnice, která podle svých slov neuspěla ani jako dobrovolník v nemocnici či v sociálních zařízeních. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…