Dopis proti Vondrovi připomíná StB, píší Fragmenty

07.10.2012 21:29

Prohradní revue Fragmenty odsoudily dopis, který zase odsuzuje ministra obrany Alexandra Vondru kvůli kauze ProMoPro. Podle redaktorky Ivany Haslingerové je podobný praktikám StB.

Dopis proti Vondrovi připomíná StB, píší Fragmenty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Fragmenty považují za nutné se k dopisu vyjádřit. „Lidé v roce 1989 necinkali klíči pouze kvůli špatné životní úrovni, ale především kvůli životě v nesvobodě, kvůli nespravedlnostem, které komunismus přinášel. Ani životní úroveň nebyla pro většinu obyvatel dobrá,“ píší.Nikdo nechce komunisty zpět

Haslingerová připomíná, že komunismus byl zrůdný systém a nikdo by si neměl přát, aby se vrátil. „Není rovněž pravda, že nikdo nic nedělá a každý politik jen škodí. To, co udělal pro náš národ například Václav Klaus nastartováním ekonomické reformy, je světový unikát. Jen si představte vy, nespokojení páni podnikatelé, že by byly státem předepisované ceny, že by export vyřizoval pouze státní úřad, že by banky pracovaly s nesměnitelnou korunou, že byste mohli obchodovat jen v rámci 4 zemí RVHP,“ připomíná redaktorka.

Haslingerová uznává, že vláda dělá mnoho chyb, ale není pravda, že každý politik je špatný. „Krystalizují nové pravicové strany, například strana Svobodných, v níž je zastoupena celá řada pravicových ekonomů s jejich lídrem Petrem Machem v čele, či Suverenita Jany Bobošíkové a dalších 103 stran všeho druhu. Jen je nutné nenechat se při jejich výběru ovlivnit pouze chvilkovou nespokojeností, ale opravdu jednat s rozmyslem a prostudovat si jejich programy. Vždy si musíme uvědomit, že když se dozvíme, že někdo zabil vlastní babičku, neznamená to nutně, že jsme všichni vrazi svých babiček,“ dodává Haslingerová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

14:52 Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

Ve svém posledním slově se český novinář amerického původu Erik Best věnuje ČEZu a machinacím v jeho…