Dosud nejostřejší vzkaz Merkelové Britům: Kdo opustí naši rodinu...

28.06.2016 16:25

Německá kancléřka Angela Merkelová v německém parlamentu pronesla dosud nejtvrdší projev na téma Brexitu. Ačkoli nejmocnější dáma EU respektuje právo Britů rozhodovat o svém osudu, trvá zároveň na tom, že ten, kdo se rozhodne opustit evropskou rodinu, musí pocítit negativní důsledky svého rozhodnutí.

Dosud nejostřejší vzkaz Merkelové Britům: Kdo opustí naši rodinu...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová
reklama

Podle informací ČTK dala německá kancléřka Angela Merkelová najevo, že si Britové nemohou z dortu EU vybrat jen třešničky a zbytek nechat na stole. Výhody členství EU pocítí ten, kdo bude respektovat čtyři základní svobody EU – svobodu pohybu zboží, osob, kapitálu a služeb. Britové však požadují omezení svobody pohybu osob, a to je podle Merkelové problém.

„Musí to být a také to bude citelný rozdíl, jestli chce země být členem rodiny Evropské unie, nebo ne. Kdo chce z této rodiny vystoupit, ten nemůže očekávat, že s tím odpadnou všechny povinnosti, ale privilegia zůstanou,“ řekla Merkelová ve svém zatím nejtvrdším vyjádření k rozhodnutí Británie opustit osmadvacítku.

Zopakovala však také, že jí výsledek britského referenda mrzí a doufá, že Velká Británie zůstane s EU v blízkém vztahu. Stejně tak bychom podle Merkelové neměli zapomínat, že myšlenka EU je především myšlenkou míru, který většina Evropy pociťuje už desítky let. Politici musejí postupovat tak, aby občané pocítili výhody členství v EU, aby vzali za své její největší výhody. Aby si uvědomili, že žijí v oblasti, kde vládnou právo, demokracie a svoboda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …