Drahoš má reálnou šanci porazit Zemana, pokud bude důrazně vyvracet svůj postoj k migraci, míní agentura Reuters

23.01.2018 19:43

Pár dní před druhým kolem českých prezidentských voleb musí vyzyvatel současné hlavy státu Miloše Zemana vyvracet v debatách s voliči podezření, že jeho postoj k migraci je příliš mírný. Téma migrace totiž předvolební kampani dominuje, napsala dnes agentura Reuters. Profesora chemie Jiřího Drahoše řada lidí v Česku stále příliš dobře nezná, přesto má podle ní proevropský kandidát šanci porazit politického matadora Zemana.

Drahoš má reálnou šanci porazit Zemana, pokud bude důrazně vyvracet svůj postoj k migraci, míní agentura Reuters
Foto: Vít Hassan
Popisek: Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš v pondělí večer ukončil kontaktní kampaň v Lucerně
reklama

„Neochvějně proevropskému“ kandidátovi Drahošovi, který za sebou sjednotil liberální voliče, se podařilo do druhého kola prezidentských voleb dostat v jedné z nejvíce euroskeptických členských zemí EU, upozornila agentura. Podle ní je bývalý předseda Akademie věd v Česku vnímán především jako alternativa proruského prezidenta Zemana.

Podle Reuters má Drahoš přes to, že jej před dvěma měsíci třetina země vůbec neznala, šanci stát se novým českým prezidentem a vystřídat Miloše Zemana, „muže s láskou k alkoholu, který útočí na elitu a užívá na veřejnosti hrubé výrazy“. Drahoš nabízí mnoha Čechům vytouženou „změnu stylu“, napsal Reuters.

Největší Drahošovou slabinou je podle agentury otázka migrace. Veřejné mínění v Česku je proti přijímání migrantů na základě kvót EU. Ačkoliv se proti nim vyslovil i Drahoš, musí na otázky kolem svého postoje k migrantům stejně neustále odpovídat. Jedním z důvodů je i to, že si otázku migrace k útokům na něj vybrala i kampaň současného prezidenta, píše Reuters.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…