Dřív veksláci, dnes kmotři a úředníci. Známe děj pokračování slavného filmu Radka Johna

23.04.2014 11:21 | Zprávy

Na co bude lákat film Bony a klid 2, když v dnešní době již bony neexistují? „Zatímco v prvním díle vystupují veksláci, v tom druhém už ti samí lidé sedí na ministerstvech,“ vysvětluje k tomu režisér Vít Olmer. Třeba postava z prvního dílu Karel, capo di tutti, tehdejší šedá eminence, nyní sedí na ministerském odboru a rozhoduje o tom, kdo dostane razítko na dotační titul...

Dřív veksláci, dnes kmotři a úředníci. Známe děj pokračování slavného filmu Radka Johna
Foto: VV
Popisek: Roman Skamene a Vít Olmer

Režisér Vít Olmer, který byl před dvěma roky kandidátem Věcí veřejných do Senátu, natočil druhé pokračování filmu Bony a klid, jenž vzniknul v osmdesátých letech minulého století. Zatímco scénář k prvnímu a dnes již legendárnímu dílu sepsal expředseda VV Radek John, scénář k novému filmu psal sám Olmer.

„Bony a klid 2 jasně ukazuje, jak se posunula doba, ve které žijeme. Zatímco v prvním díle vystupují veksláci, v tom druhém už ti samí lidé sedí na ministerstvech, zastávají vysoké posty ve státní správě a velmi často v pozadí ovládají politiky,“ říká k tomu Olmer, jehož film bude mít premiéru už v květnu.

„Tuhle jsem si přečetl v nějakém článku, že jsme po sametovce budovali ´vekslácký kapitalismus´. Bývalí ´penězoměnci´, obdaření nesporným obchodním nadáním, se dnes překabátili, jsou z nich podnikatelští podvodníci, kmotři, dokonce poslanci. Policie se jim v poslední době snaží jít po krku, ale je to obtížné, protože jsou, stejně jako kdysi, pevně propojeni s politickými a justičními špičkami,“ zmiňuje Olmer další vysvětlení toho, proč vlastně natočil Bony a klid 2.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…