Drsná poznámka k úmrtí Věry Čáslavské. A ještě jeden kopanec směrem k Hradu

31.08.2016 18:08 | Zprávy

Reklamní expert Martin Jaroš, který v současné době žije v Kataru, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k úmrtí české gymnastky Věry Čáslavské. Své řekl i diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský ve vysílání ČT24.

Drsná poznámka k úmrtí Věry Čáslavské. A ještě jeden kopanec směrem k Hradu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michael Žantovský

„Tak, jako Věra Čáslavská sklopila oči a dívala se do země v roce 1968 na olympiádě při sovětské hymně, tak dnes asi mnozí sklápíme oči, díváme se do země a myslíme na ni. Věra Čáslavská reprezentovala nejen naše Československo, ale byla symbolem odvahy, kterou jsme prostřednictvím ní vysílali do světa. Ona ukázala světu, že v naší okupované zemi jsou lidé, kteří se nebojí,“ uvedl dnes ráno na adresu zesnulé gymnastky Věry Čáslavské slovenský prezident Andrej Kiska s tím, že sedm olympijských medailí ji navždy zařadilo mezi sportovní legendy. „Svými postoji a gesty se natrvalo zaryla do našich srdcí. Věro, děkujeme,“ dodal. 

A právě tento status se zalíbil Jarošovi. „To není možný, ten Kiska občas dělá českého prezidenta líp než český prezident sám,“ poznamenal Jaroš ke Kiskově statusu. „Že on Miloš ta sociální média odsourcoval do Bratislavy, minimálně ty srdíčkové věci z naší historie a všechno, co se nějak týká Ruska? Jako nemylme se, já nevidím Miloše Zemana černobíle, třeba jeho názory na Izrael konzistentně oceňuju, ale jedna věc je jasná. Zatímco Ovčáček na Twitteru spílá občanům, Kiska se chová jako džentlmen a svůj národ zvedá,“ rýpl si Jaroš. 

„Pro mě byla Věra Čáslavská sportovní legendou už během dospívání. Svým postojem na olympijských hrách v Mexiku se stala symbolem vzdoru. Osobně jsem ji poznal až v listopadu 1989, když jsme jako ten první tým poradců přišli na Pražský hrad s Václavem Havlem. Byla to skvělá kamarádka, dobrý člověk a nezdolatelný vzor člověka překonávajícího překážky,“ zmínil Žantovský. Čáslavská se podle něj angažovala nejen po srpnové invazi v roce 1968. „Byla sice v ústraní díky normalizační politice, ale když se objevila možnost, jak se znovu angažovat a přispět, učinila tak,“ dodal Žantovský. Vzpomněl i na Čáslavské podpis v posledních měsících, kdy se připojila k výzvě Britům, aby neopouštěli Velkou Británii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

17:20 Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

Komentátor Erik Best vystoupil na Konzervativním kempu, který se koná tento víkend v hotelu Jezerka …