Držkopád a totální propad ČSSD: Vyjádřil se David Rath

01.11.2016 8:22

Do diskuse o tom, jak by měla ČSSD zvýšit svoje preference, se zapojil také bývalý poslanec a středočeský hejtman David Rath. Svá doporučení zveřejnil na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.

Držkopád a totální propad ČSSD: Vyjádřil se David Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař David Rath
reklama

Nejprve Rath vyjmenoval to, čeho by se měla sociální demokracie vyvarovat. V první řadě je to prosazování nápadů typu inkluze ve školách a povinné maturity z matematiky. „Inkluzi odmítá většina rodičů, ale i vesměs všichni učitelé; a jde o typický úkaz úřednické autokracie, kdy je pácháno takzvané dobro proti vůli a názoru drtivé většiny. Stejné je to s maturitou z matematiky, o které si nesmyslně aparát myslí, že zvýší zájem o obor, přitom pravý opak je pravdou,“ uvedl Rath.

Celý text je ZDE

ČSSD by se také měla vyvarovat servilitě vůči současnému vedení EU. „Dnešní elity EU se odcizily voličům, vyžívají se v tvorbě komplikovaných řešení bezvýznamných banalit a přitom přehlížejí skutečně vážné problémy. Voliči čím dál víc vnímají nefunkčnost struktur současné EU,“ píše Rath.

Vyvarovat se sporů s lékaři a umělci

Poukazuje také na to, že strana by se měla vyvarovat sporů s důležitými skupinami obyvatel, jakými jsou třeba lékaři, zdravotní sestry nebo umělci. „Tyto skupiny ovlivňují veřejné mínění, a i proto s nimi musí mít politická strana přátelské vztahy a vycházet jim vstříc,“ upozorňuje.

Odmítá také podléhání momentálním mediálním tlakům. „Média často nereprezentují názory většiny lidí (už vůbec ne voličů ČSSD), ale zobrazují postoj jednoho novináře nebo určité uzavřené skupinky příslušného média. To, co se „píše“, sice lidi ovlivňuje, ale nelze přesně určit jakým způsobem. Politici si mají vybudovat svůj vlastní kanál na zjišťování postojů voličů (kvalitní sociologická agentura) a nepapouškovat to, co si kde momentálně přečetli nebo slyšeli,“ uvedl Rath.

Odmítnout islám jako netolerantní náboženství

V další části svého textu navrhuje to, co má ČSSD prosazovat. V prvé řadě je to nepřijímání muslimů a odmítnutí islámu jako netolerantního náboženství potlačujícího lidská práva a svobody. „Z ČSSD toto občas zaznívá, ale nedůsledně a někdy je z toho cítit vyhýbavost, ambivalentnost. Lidé musí vidět, že to vedení ČSSD myslí naprosto vážně a neustoupí,“ upozorňuje Rath.

Navrhuje také citelné zvýšení daní oligopolům a firmám nad stanovený roční obrat, např. nad 1 miliardu. „Jde o energetické giganty, síťové podniky, banky atp. Ročně z ČR odvezou stovky miliard svých zisků. Jde o podniky, které nemohou ze země zmizet do míst s nižšími daněmi, a navíc málokde jsou zdaněny tak málo jako u nás. Tímto krokem by stát získal okamžitě desítky miliard navíc,“ podotýká Rath.

Dalším Rathovým návrhem je aplikace systému EET jen na podniky s obratem vyšším než 2 miliony ročně. „Je neekonomické a šikanující zatěžovat drahým a komplikovaným systémem malé podnikatele. Nadnárodním gigantům dává stát miliardové daňové úlevy a květináře s pekařem bude dusit kvůli stokorunám,“ uvádí Rath.

Podle volebního modelu agentury STEM by se vítězem voleb, pokud by se konaly v říjnu, stalo ANO se ziskem 29,7 procenta. Druzí by byli komunisté, kterým by dalo hlas 14,6 procenta lidí. ČSSD skončila se 14,4 procenta až třetí.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…