Držme se reality, požádal ředitel Motola Ludvík kvůli koronaviru. A přišla reakce z ČT

20.09.2020 11:11

Zvládáme situaci, a za testy na covid se utrácí moc? Tak proč Fakultní nemocnice Motol odmítá pacienty? Ředitel zahraniční reakce ČT Michal Kubal upozornil na diskusi lékařů.

Držme se reality, požádal ředitel Motola Ludvík kvůli koronaviru. A přišla reakce z ČT
Foto: ČT
Popisek: Michal Kubal
reklama

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler a ředitel pražské Fakultní nemocnice Motol  již několik týdnů opakují, že ve věci s koronavirem se přehání. Ludvík uklidňuje, že nemocnice mají stále dost volných lůžek pro koronavirové pacienty, a Šmucler prohlašuje, že česká populace se tak či onak nemocí covid-19 promoří.

Šmucler je přesvědčen, že přespříliš testujeme na koronavirus a utrácíme tím peníze, které by bylo možné smysluplně investovat jinde a zachraňovat lidské životy. „O tom, jak to zvládáme a jak pálíme na testy peníze, které by jiným zachránily život,“ poznamenal Šmucler na sociální síti Twitter.  

Opíral se přitom o vyjádření ředitele Fakultní nemocnice Motol Miloslava Ludvíka.

„Držme se reality a čísel. Rád bych k dnešnímu dni komentoval reálnou statistiku covidových pacientů ve Fakultní nemocnici v Motole – v největší české nemocnici. Aktuálně máme 21 nemocných s covidem-19, z toho pouze jeden je v těžkém stavu na jednotce intenzivní péče a vyžaduje připojení na plicní ventilátor. Ostatní pacienti mají lehký průběh nemoci, jejich léčba probíhá maximálně s podporou kyslíkové terapie. Škála ročníků narození těchto pacientů začíná rokem 1929 a končí rokem 1950. Máme sice i několik pacientů mladšího věku, ti však mají vysloveně lehký průběh nemoci a hospitalizováni jsou z toho důvodu, že mají i jiné zdravotní komplikace. Proti této realitě postavme fakt, že denně utrácíme 34 milionů korun za 20 tisíc testů,“ napsal Ludvík na facebooku.

Šmucler a Ludvík o covidu

Ředitel zahraniční redakce  ČT Michal Kubal však upozornil, že slova Miloslava Ludvíka odporují tomu, že Fakultní nemocnice Motol odmítá přijímat nové pacienty s koronavirem. Vycházel přitom z informací lékařů, kteří sami upozornili, že Motol odmítl převzít pacienta s nemocí covid-19.

Debata lékařů i koronaviru

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Fakáč“ Zahradilovi. Pavel Novotný tahá ven špínu z ODS. Padla jména: Černochová, Benda... Prý panuje strach

6:16 „Fakáč“ Zahradilovi. Pavel Novotný tahá ven špínu z ODS. Padla jména: Černochová, Benda... Prý panuje strach

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) přijal pozvání na 59. rozhovor ze Šalamounky vysílaný na fac…