Dublin IV nám vnutí za každou cenu, to jsem slyšel v Bruselu. Czexit se blíží, přivezl nové informace senátor

22. 2. 2018 9:50

Místopředseda zahraničního výboru Senátu za ODS Tomáš Jirsa se v dnešním Právu vyjádřil k Czexitu. Poté, co strávil několik dní v Bruselu, se totiž obává, že se české referendum o vystoupení z EU nezadržitelně blíží.

Dublin IV nám vnutí za každou cenu, to jsem slyšel v Bruselu. Czexit se blíží, přivezl nové informace senátor
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa
reklama

„Vidíme, že nejen německá kancléřka opakovaně vyzývá nové členské státy k větší solidaritě pod heslem ‚čerpáte, tak přijímejte‘. Když Andrej Babiš vysvětloval předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudeu Junckerovi postoje českého Parlamentu, vlády a veřejnosti k možnému přehlasování Česka v této otázce, Juncker ho vyzval, ať tedy předloží alternativní návrh,“ poznamenal Jirsa s tím, že za tento návrh se nepovažuje důsledná ochrana vnějších hranic EU. 

„Mezi úředníky v Bruselu, a to i mezi těmi zastupujícími ČR, panuje shoda, že tzv. Dublin IV bude přijat a odpor zemí Visegrádské čtyřky bude přehlasován,“ dodává Jirsa. Všímá si pak toho, že Dublin IV se bude týkat pouze asi pěti procent přijíždějících migrantů, kteří mají právo na politický azyl. Neřeší však, jak naložit se zbývajícími 95 procenty ekonomických migrantů, kteří by měli být vráceni do zemí původu. 

Anketa

Vadí vám, že v období 70. výročí tzv. ,,Vítězného února" se Babiš domlouvá na vládní spolupráci s KSČM?

14%
86%
hlasovalo: 13932 lidí

„Z české kotliny se tak díváme s překvapením na kancléřku Merkelovou, když říká, že ‚islám je součástí Německa‘. Díváme se s obavami na vzrůstající počet západoevropských městských čtvrtí se vzrůstající majoritou muslimů, kteří začínají požadovat uplatňování svých zákonů a obyčejů, naprosto neslučitelných s evropskými tradicemi, zákony a morálkou,“ podotýká Jirsa. Dle jeho slov bezbranně sledujeme fakt, že kdokoliv bez víza či pozvání překročí nechráněné hranice EU, zůstává. 

„Lze předpokládat, že i když po našem případném přehlasování v otázce Dublinu IV žádní migranti do Česka nepřijdou, kritická nálada veřejnosti vzroste. A z toho mohou těžit ta politická uskupení, která referendum o vystoupení z EU prosazují,“ obává se Jirsa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V 11:00 si StB došla pro známého herce. Jenže ten byl namol, zamčený v bytě i s milenkou. Začalo galapředstavení. Kam se hrabe Dvořák s Bohdalovou…

4:54 V 11:00 si StB došla pro známého herce. Jenže ten byl namol, zamčený v bytě i s milenkou. Začalo galapředstavení. Kam se hrabe Dvořák s Bohdalovou…

CHARTA 77 Při listování archivními záznamy StB vyvstávají nové skutečnosti. Tou nejmarkantnější zůst…