Dublin IV nám vnutí za každou cenu, to jsem slyšel v Bruselu. Czexit se blíží, přivezl nové informace senátor

22.02.2018 9:50

Místopředseda zahraničního výboru Senátu za ODS Tomáš Jirsa se v dnešním Právu vyjádřil k Czexitu. Poté, co strávil několik dní v Bruselu, se totiž obává, že se české referendum o vystoupení z EU nezadržitelně blíží.

Dublin IV nám vnutí za každou cenu, to jsem slyšel v Bruselu. Czexit se blíží, přivezl nové informace senátor
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

„Vidíme, že nejen německá kancléřka opakovaně vyzývá nové členské státy k větší solidaritě pod heslem ‚čerpáte, tak přijímejte‘. Když Andrej Babiš vysvětloval předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudeu Junckerovi postoje českého Parlamentu, vlády a veřejnosti k možnému přehlasování Česka v této otázce, Juncker ho vyzval, ať tedy předloží alternativní návrh,“ poznamenal Jirsa s tím, že za tento návrh se nepovažuje důsledná ochrana vnějších hranic EU. 

„Mezi úředníky v Bruselu, a to i mezi těmi zastupujícími ČR, panuje shoda, že tzv. Dublin IV bude přijat a odpor zemí Visegrádské čtyřky bude přehlasován,“ dodává Jirsa. Všímá si pak toho, že Dublin IV se bude týkat pouze asi pěti procent přijíždějících migrantů, kteří mají právo na politický azyl. Neřeší však, jak naložit se zbývajícími 95 procenty ekonomických migrantů, kteří by měli být vráceni do zemí původu. 

Anketa

Vadí vám, že v období 70. výročí tzv. ,,Vítězného února" se Babiš domlouvá na vládní spolupráci s KSČM?

14%
86%
hlasovalo: 13913 lidí

„Z české kotliny se tak díváme s překvapením na kancléřku Merkelovou, když říká, že ‚islám je součástí Německa‘. Díváme se s obavami na vzrůstající počet západoevropských městských čtvrtí se vzrůstající majoritou muslimů, kteří začínají požadovat uplatňování svých zákonů a obyčejů, naprosto neslučitelných s evropskými tradicemi, zákony a morálkou,“ podotýká Jirsa. Dle jeho slov bezbranně sledujeme fakt, že kdokoliv bez víza či pozvání překročí nechráněné hranice EU, zůstává. 

„Lze předpokládat, že i když po našem případném přehlasování v otázce Dublinu IV žádní migranti do Česka nepřijdou, kritická nálada veřejnosti vzroste. A z toho mohou těžit ta politická uskupení, která referendum o vystoupení z EU prosazují,“ obává se Jirsa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…