Důchodci, buďte solidární. Vždyť jste na tom líp než rodiny. Jurečka vyzývá

01.03.2023 20:30 | Ze sítí
autor: vef

Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) by měli být důchodci solidární, protože rodiny s dětmi mají méně než oni. Nejen o tom hovořil s moderátorem Čestmírem Strakatým v pořadu Prostor X.

Důchodci, buďte solidární. Vždyť jste na tom líp než rodiny. Jurečka vyzývá
Foto: Screen FB KDU-ČSL
Popisek: Marian Jurečka na sjezdu KDU-ČSL

Úvodem Jurečka odpovídal na otázku, zda není chyba o změně ve valorizacích důchodů jednat v legislativní nouzi. „Chyba to určitě není, protože vláda a já i třeba můj kolega, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný, jsme se snažili jednat s opozicí, zdali by nám neumožnili to, co nám umožnili teď v posledních dvou týdnech, abychom toto mohli schvalovat mimo legislativní nouzi, se zkrácenými lhůtami, mezi prvním, druhým a třetím čtením, a na to nám opozice řekla, že neumožní, že to zavetuje – a v ten okamžik nemáte jinou možnost. Ale ten pokus dělat to jinou standardní legislativní cestou tady byl učiněn,“ poznamenal Jurečka.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jsem konsternován z toho, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseApep , 01.03.2023 20:44:08
že se ukazuje, že pan ministr je obyčejný primitiv neschopný pochopit triviální zákonitosti.. Až dosud jsem se domníval, blbce ze sebe dělá z praktických důvodů. Teď ale z hrůzou zjišťuji, že pan ministr ze sebe blbce nedělá, ale že naopak dělá všechno možné i nemožné, aby nevyšlo najevo, že primitivní blbec opravdu je.

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…