Duka: Strany zneužívají církevní restituce na kampaň. Měly by se zamyslet

03.07.2012 16:00 | Zprávy

Moravské poutní místo Velehrad od úterý hostí 90. plenární zasedání České biskupské konference. Tématem jejich hovorů jsou například také církevní restituce.

Duka: Strany zneužívají církevní restituce na kampaň. Měly by se zamyslet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Arcibiskup Dominik Duka

"Bude to určitá příprava na nový ekonomický model církve, kde se počítá s tím, že na ministerstvu kultury registrované církve po uplynutí určité doby budou plně sebefinancovat svůj chod. Musíme dokončit určité kroky, jakým způsobem bude fungovat církevní a mezidiecézní solidarita," řekl předseda biskupské konference kardinál Dominik Duka.

Církevní restituce budou poslanci schvalovat na červencové schůzi. Proti návrhu se postavili opoziční politici, kteří zablokovali schválení církevních restitucí na červnové schůzi. ČSSD požaduje po vládě zmapování majetku, který by církve mohly dostat. Vyjádřila i obavy z toho, aby v této souvislosti nedošlo k prolomení restituční hranice dané únorem 1948. Proti církevním restitucím ostře vystupují i komunisté, výhrady netají ani Věci veřejné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Tou válkou proti nezisku myslíte neziskovky?

A nemyslíte, že redukce financí neziskovkám není na místě? Rozhodně tím nemyslím ti, co pomáhají potřebným, ale je tu spousta těch, co se třeba angažují politicky a ti by podle mě dotace fakt dostávat neměli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už jen 20 %. Ukrajinská historička odhalila, jak to má Zelenskyj s podporou

17:45 Už jen 20 %. Ukrajinská historička odhalila, jak to má Zelenskyj s podporou

Ukrajinská historička Marta Havryšková označuje současnou korupční aféru na Ukrajině za „největší v …