Duka varoval před větším počtem muslimů ve společnosti a Kalousek mu vzkázal...

29.08.2016 17:21

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se dnes na svém twitterovém účtu vyjádřil k tvrzení kardinála Dominika Duky, že s vyšším počtem muslimů ve společnosti přijde i touha po zavedení práva šaría. Tomu však bývalý ministr financí nevěří.

Duka varoval před větším počtem muslimů ve společnosti a Kalousek mu vzkázal...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Kardinál Duka v nedávném rozhovoru pro Echo24.cz uvedl, že jakmile se dostane počet muslimů ve společnosti na 25 %, „začnou prosazovat šaríu“. S tím však Kalousek nesouhlasí.

„Váš názor, otče Dominiku, vychází z premisy, že každý muslim touží po právu šaría. Není to pravda. Váš věrný věřící,“ okomentoval Dukův rozhovor Kalousek, na což Duka záhy zareagoval slovy, že není pravda, že by každý muslim po právu šaría toužil, ale volání po něm se objevuje.

Kalousek se nenechal a dál rozporoval Dukovo tvrzení, a jako příklad uvedl Indonésii, jež je nejlidnatější muslimskou zemí světa a která „volá po šáríi stejně jako my po upalování kacířů“.

Do jejich diskuse ale následně vstoupil pan Tomáš Janáček, který přinesl data agentury PewResearch. Ta zjistila, že podle posledních průzkumů by chtělo zavést právo šaría v Indonésii celkem 72 % dotázaných muslimů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…