Duka varoval, že ještě není nejhůř. Byl na Blaníku a neviděl žádného rytíře

23.07.2013 20:29 | Zprávy
autor: lze

Kardinál Dominik Duka, který v těchto dnech spolu s papežem Františkem pobývá na Světových dnech mládeže v Brazílii, na svém Facebooku prozradil, že se snažil probudit blanické rytíře. Nikdo ale nepřijel. Z toho usuzuje, že bude ještě hůř.

Duka varoval, že ještě není nejhůř. Byl na Blaníku a neviděl žádného rytíře
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Chrámu svatého Víta na Pražském hradě sloužil kardinál Dominik Duka půlnoční bohoslužbu

Snažil se je přivolat během nedávného výstupu na Blaník. „Minulou sobotu jsem po vlastních nohou vystoupal na Blaník,“ píše Duka, „a pokusil se probudit svatého Václava a blanické rytíře. Ani na třetí výzvu se nikdo nedostavil. Z toho analyticky soudím, že v naší zemi ještě není nejhůř. Zatím si budeme muset umět poradit sami,“ obává se hlava českých katolíků.

Je vidět, že ve škole probíral hejkaly

Kardinál tak nejspíše narážel na současnou politickou situaci a kauzu Nagyová. Postup policie a státního zastupitelství někteří označují za policejně-prokurátorský puč, jehož cílem je získat moc na úkor demokraticky zvolených poslanců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

9:30 Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

RECENZE ČT nezklamala. I v roce 2025 vypustila na Štědrý večer pohádku, kterou bylo těžké dokoukat d…