O 159 miliard nás okradli, sypal ze sebe Babiš před jednáním EU a hrozí akcí

12.02.2026 11:51 | Monitoring
autor: Miloš Polák

V Belgii startuje neformální summit lídrů EU. Český premiér Andrej Babiš vystoupil ještě před začátkem hlavního kola vyjednávání na tiskové konferenci a nebral si vůči EU servítky. Popsal, kdo vydělává na systému emisních povolenek ETS1, kolik naopak tratí český průmysl, a navrhl zcela zásadní reformu EU.

O 159 miliard nás okradli, sypal ze sebe Babiš před jednáním EU a hrozí akcí
Foto: screen ČT24
Popisek: Andrej Babiš před kamerami ČT v Belgii

V belgickém zámečku Alden Biesen odstartuje neformální summit lídrů evropské sedmadvacítky. Před jeho začátkem vystoupil český premiér a netajil své rozčarování nad tím, co se v EU změnilo za pět let, kdy byl na takovém jednání jako český předseda vlády naposledy.

Vzal si na paškál systém emisních povolenek známý pod označením ETS1. A přes něj se dostal až k reformě celé EU.

„Je úplně absurdní, že já jsem tady téměř po pěti letech, ale co jsem napsal všem lídrům v roce 2021, že emisní povolenky ETS1 je potřeba změnit, tak se nic nezměnilo,“ rozčiloval se Babiš do kamer České televize. 

Teď po pěti letech prý kolegům připomínal, že 80 procent vydaných emisních povolenek je předmětem dalšího byznysu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je dobrej, nečekala jsem to. Opravdu jsem potěšená - i když uznávám, že cesta ke změně je předlouhá. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusemamcaRBK , 12.02.2026 12:27:28
Ale tohle jsme potřebovali slyšet, všichni.

|  25 |  0

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …