Důkazní situace se z pohledu obžaloby jeví nezvykle silná, říká žalobce k brněnské Stoce

19.09.2020 17:17 | Zprávy

Před rokem a půl policie zasahovala na radnici Brno-střed a do médií se začaly dostávat informace o kauze Stoka, o tom, jak pod vedením někdejšího radního za hnutí ANO Jiřího Švachuly údajně fungovala korupční chobotnice. Teď celá kauza míří k soudu.

Důkazní situace se z pohledu obžaloby jeví nezvykle silná, říká žalobce k brněnské Stoce
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Policisté monitorovali činnost někdejšího radního za hnutí ANO Jiřího Švachuly a dospěli k závěru, že bývalý radní zorganizoval korupční chobotnici, která přidělovala zakázky soukromým firmám, ale svůj vliv údajně uplatňovala i ve firmách městských.  

Státní zástupce Radek Mezlík připravil žalobu a oznámil ČTK, že počítá s několikaměsíčním soudním řízením.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Česko jako polokolonie. Volba občanů není svobodná

20:57 Drulák: Česko jako polokolonie. Volba občanů není svobodná

Bez svobody není demokracie, jak zdůraznil zakladatel spolku Svatopluk Petr Drulák. Současný režim j…