Dvořák prosadil rozpočet ČT sedm miliard, použije i rezervy

11.01.2012 20:23

Ředitel České televize Petr Dvořák prosadil rozpočet na rok 2012. Televize bude hospodařit se sedmi miliardami korun. Dvořák chce vzít i 460 milionů z rezerv, aby byl rozpočet vyrovnaný. Rada návrh odhlasovala, i přes počáteční námitky některých členů.

Dvořák prosadil rozpočet ČT sedm miliard, použije i rezervy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

Dvořák plánuje čerpat rezervy z fondu koncesionářských poplatků. Právě kvůli tomu někteří radní na začátku vystoupili. „Kdybychom tady neměli rezervu, kterou vytvořilo minulé vedení, tak kde bychom vzali těch 460 milionů?” namítal se Mezuláník pro iDNES.cz. Fond letos získá 5 miliard a 750 milionů korun. Televize z něj však chce použít přes 6 miliard.

“Nevím, nakolik takový rozpočet dokáže vytvořit sněhulák, ale my jsme se dostali do situace, kdy by nastal deficit. To řešení by bylo takové, že bychom museli snížit náklady na výrobu. Jestli Rada má pocit, že toto je správná cesta, tak já jedním škrtem z výrobního úkolu seberu 250 milionů korun. S tím, že půjdu kompletně proti projektu, který jsem Radě prezentoval při výběrovém řízení,” bránil se Dvořák.

Rozpočet a personální změny

Přibližně 150 milionů korun z rozpočtu půjde na vlastní tvorbu a se 45 miliony se počítá na přípravu stavby nového televizního studia v Brně.

Kromě rozpočtu se na jednání Rady ČT probíraly personální změny. Dvořák nově zavedl pětičlenný tým poradců. „Rozhodl jsem se rozšířit skupinu poradenských orgánů o jeden, který je definován statutem ČT, a to je kolegium generálního ředitele,” uvedl Dvořák. Funkci poradců budou zastávat Ivo Mathé, Jiří Pittermann, Jefim Fištejn, Jiří Svoboda a Milan Šmíd.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…