Dvořáková varuje: Pozor na nebezpečný trend zastrašování svědků

21. 8. 2012 23:03

Politoložka Vladimíra Dvořáková s obavami sleduje trend zastrašování svědků v zásadních korupčních kauzách. Obvinění svědka Ronalda Adamse v kauze exministra obrany Martina Baráka by mohlo představovat právě takový způsob zastrašování, které známe spíše z mafiánského prostředí.

Dvořáková varuje: Pozor na nebezpečný trend zastrašování svědků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková

Hostem úterního pořadu Události, komentáře České televize byla politoložka Vladimíra Dvořáková, která se zamýšlela nad otázkou, co pokračování kauzy Tatra, další z řady korupčních kauz, vypovídá o české politice. Podle Dvořákové kauzy z poslední doby stále více vypovídají především o selhání současných politických elit.

OutStreamVideoPlayer

Všechny politické strany se mohou otřásat v základech

"Nemohu říci, kdo je vinen a kdo nevinen. Přesto, když sleduji kauzu v celém kontextu, tak vidím nebezpečný trend, kdy se jednotliví svědkové dostávají do nelehké situace. Svědek, který má odvahu vystoupit a upozornit na určité problémy, čelí nejen pomlouvačné kampani, ale ukazuje se i snaha dát vědět všem dalším potenciálním svědkům, aby raději nevystupovali," hrozila se Dvořáková.

V této souvislosti poukázala politoložka i na politický boj, který se mezi zákonodárci strhl o post vrchního státního zástupce v Praze. Na korupci dlouhodobě prorůstající českou společnost pak poukazují i podnikatelé, kteří varují před tím, že se korupce stává standardní součástí systému a politici proti tomu příliš nebojují. To podle politoložky jednoznačně ukazuje na selhání českých politických elit a zároveň to ohrožuje všechny politické strany v jejich základech.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

22:36 Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

I tento čtvrtek odhalil prezident Miloš Zeman řadu svých názorů na ta nejaktuálnější témata odehráva…