Dvořáková varuje: Pozor na nebezpečný trend zastrašování svědků

21.08.2012 23:03 | Zprávy

Politoložka Vladimíra Dvořáková s obavami sleduje trend zastrašování svědků v zásadních korupčních kauzách. Obvinění svědka Ronalda Adamse v kauze exministra obrany Martina Baráka by mohlo představovat právě takový způsob zastrašování, které známe spíše z mafiánského prostředí.

Dvořáková varuje: Pozor na nebezpečný trend zastrašování svědků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková

Hostem úterního pořadu Události, komentáře České televize byla politoložka Vladimíra Dvořáková, která se zamýšlela nad otázkou, co pokračování kauzy Tatra, další z řady korupčních kauz, vypovídá o české politice. Podle Dvořákové kauzy z poslední doby stále více vypovídají především o selhání současných politických elit.

Všechny politické strany se mohou otřásat v základech

"Nemohu říci, kdo je vinen a kdo nevinen. Přesto, když sleduji kauzu v celém kontextu, tak vidím nebezpečný trend, kdy se jednotliví svědkové dostávají do nelehké situace. Svědek, který má odvahu vystoupit a upozornit na určité problémy, čelí nejen pomlouvačné kampani, ale ukazuje se i snaha dát vědět všem dalším potenciálním svědkům, aby raději nevystupovali," hrozila se Dvořáková.

V této souvislosti poukázala politoložka i na politický boj, který se mezi zákonodárci strhl o post vrchního státního zástupce v Praze. Na korupci dlouhodobě prorůstající českou společnost pak poukazují i podnikatelé, kteří varují před tím, že se korupce stává standardní součástí systému a politici proti tomu příliš nebojují. To podle politoložky jednoznačně ukazuje na selhání českých politických elit a zároveň to ohrožuje všechny politické strany v jejich základech.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…