EU je můj táta, Česko moje máma, píše kandidát Pirátů Cyril Koky

10.09.2020 13:37

Kandidát na senátora v obvodu Kolín za Českou pirátskou stranu a romský aktivista Cyril Koky se ve svém facebookovém příspěvku vyjádřil ke členství v Evropské unii.

EU je můj táta, Česko moje máma, píše kandidát Pirátů Cyril Koky
Foto: Archiv Cyrila Kokyho
Popisek: Cyril Koky, kandidát Pirátů do Senátu
reklama

„Jste spokojeni nebo nespokojeni v EU? Otázka, zda jsme v EU spokojeni a zda z ní profitujeme, se pravidelně vrací. Češi od začátku patří k zemím, které se k integraci staví poměrně rezervovaně. K tomu, že se postoj k evropské integraci zhoršuje, přispívají nejen média, ale také euroskeptické názory části politické reprezentace. Navíc situace, ve které se EU dnes nachází, negativní vnímání ještě umocňuje. Evropa čelí nárůstu populismu a EU opouští Velká Británie. Migrační krize odkryla vážné nedostatky a rozdílné názory mezi členskými státy,“ míní Koky.

On je však podle svých slov osobně rád, že Česko je součástí Evropské unie. „Jsou záležitosti, které jako malý stát nejsme sami schopni řešit. Můj postoj k EU bych definoval takto: Česká republika je moje máma a EU je můj táta. Prostě silná rodina, která, i když se na chvíli rozhádá, tak celkově pořád drží pohromadě a pomáhá si!“ poznamenal Koky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

17:33 Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

Čau lidi. Premiér Babiš sdílel na svém facebooku mrkvový cupcake. A lidi mu ho dali sežrat. Polovina…