Ekonomický kolaps USA je prý za dveřmi. Prestižní německý deník chmurně líčí, co to bude znamenat

02.01.2016 21:29

Německý list Die Welt předpovídá tvrdé časy pro ekonomiku Spojených států, ale i pro celou Evropu. Ekonomiku USA totiž podle listu čeká v příštích letech recese, což prý bude mít negativní vliv i na Evropu.

Ekonomický kolaps USA je prý za dveřmi. Prestižní německý deník chmurně líčí, co to bude znamenat
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto
reklama

Ekonomický komentátor Die Welt Holger Zschäpitz totiž předpovídá, že do roku 2017 čeká Spojené státy hospodářský útlum, který negativně dopadne i na globální ekonomiku, a obzvláště silně pak ovlivní především Evropu. Za vším je podle Zschäpitze to, že USA vstupují už do osmého roku po sobě jdoucího růstu své ekonomiky. „Ekonomická oživení v americké historii trvala maximálně 9 let, takže, a to nejpozději v roce 2017, se opět očekává recese," uvedl prý německý komentátor s tím, že obvykle cyklus hospodářského růstu trvá pět let, a pak následuje recese.

Jak připomíná server prvnizpravy.cz, který informaci přinesl, nejsou podle nejpesimističtější předpovědi problémy v americké ekonomice daleko. Známý finančník a investor Marc Faber totiž nedávno řekl, že recese v USA již začala, a proto doporučil investovat do desetiletých amerických státních dluhopisů..

Podle Zschäpitze je recese americké ekonomiky nebezpečná zvláště pro Evropu, kde je kromě problému s uprchlíky a hrozbě teroristických útoků i velká pravděpodobnost, že alespoň jedna země opustí Evropskou unii.

„Pravděpodobnost odchodu Finska z eurozóny vzrostla o 4 procenta a dosáhla maximální hodnoty od krize eura v roce 2012,“ píše prostřednictvím Zschäpitze Die Welt s tím, že neméně důležitou otázkou pro investory je odchod Velké Británie z EU. „Vědom si nadcházejících výzev, Brusel slavil Nový rok bez optimismu,“ uzavřel ekonomický expert svou tezi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jzd
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská, Kalousek a církev: Otevřelo se peklo. A promluvil Tomáš Halík. Bobovize, ruská propaganda. A varování pro opozici, ať se smeká

11:38 Lipovská, Kalousek a církev: Otevřelo se peklo. A promluvil Tomáš Halík. Bobovize, ruská propaganda. A varování pro opozici, ať se smeká

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek prohlásil, že uvažuje o svém odchodu z katolick…