Eliška Hašková-Coolidge u Soukupa srovnala „lepší“ Čechy, kteří chtěli Drahoše. A řekla, co se jí líbí na Zemanovi

25.12.2018 16:11

V posledních vánočních Instinktech Jaromíra Soukupa se objevila dáma, která pracovala po boku hned několika amerických prezidentů - Eliška Hašková Coolidge. V Čechách jednou kandidovala na senátorku a proslula také svou podporou Miloše Zemana v jeho volební kampani proti Jiřímu Drahošovi. Varovala, že člověk bez zázemí se snadněji stane obětí nějaké zájmové skupiny. Pochválila Soukupovy pořady, díky kterým se prý lidé méně bojí vyjadřovat své názory. A o volbě Zemana s Babišem si myslí: „Moudrost promluvila a myslím si, že zdravý rozum se ozval“.

Eliška Hašková-Coolidge u Soukupa srovnala „lepší“ Čechy, kteří chtěli Drahoše. A řekla, co se jí líbí na Zemanovi
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Eliška Coolidge Hašková v Instinktech JS
reklama

Jako host do studia Instinktů přišla, doprovázena americkou hymnou, Eliška Hašková Coolidge. Soukup ji popsal jako první dámu etikety a bývalou ředitelku kanceláře prezidentských zpráv a zvláštní asistentku hned pěti amerických prezidentů. Soukup se jí zeptal, který z oněch prezidentů byl „nejnormálnější“, protože podle něj na světě není vyšší funkce a pokud by chtěl, mohl by být prezident odtržen od reality úplně. Na to bývalá poradkyně reagovala, že prezident odtržený být nemůže, protože se od něj očekává, že bude jednat s Kongresem a přiměje ho dělat jeho politiku. „Myslím, že prezidenti USA jsou normální lidi, kteří se dostali do té pozice a někdo to zvládne a někdo ne,“ okomentovala to. Například pro Kennedyho to podle ní bylo naprosto přirozené, že se dostal na tento post, ale jeho zákony prý prosazoval Lyndon B. Johnson, který uměl tahat za nitky v Senátu a Kongresu.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18927 lidí
Přes americké prezidenty se Soukup dostal na toho českého. Eliška Hašková Coolidge řekla, že si oddechla, když její oblíbenec vyhrál. Moderátor se jí pak zeptal, jestli takové rozdělení jako v Čechách při volbě prezidenta, je možné i v Americe, načež dostal odpověď, že právě tak probíhal duel mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Další otázka byla, zda v Americe může uspět někdo, kdo jen mluví a není za ním vidět nic, co dokázal. „Já myslím, že je to všude možné, protože ten mediální svět tomu dost pomůže. A to je to nebezpečné, protože takový člověk, co nemá to zázemí, tak se snadněji stane rukojmím nějaké elitní skupiny a vede národ jejím směrem,“ říká Hašková Coolidge.

Moderátor dále nadhodil, že se za asistence novinářů Česko rozdělilo na Prahu a zbytek, přičemž Praha se údajně považuje za lepší a chytřejší, protože by tam vyhrál Jiří Drahoš, což mu vadí. Hašková Coolidge s tím také nesouhlasila a dodala, že zná mnoho inteligentních lidí, kteří současného prezidenta volili. A že lid má někdy lepší myšlení než politikové. „To se stalo v Americe. Lidi měli dost toho hádání a toho hašteření a hlavně té nepoctivosti, která do politiky vlezla,“ okomentovala volbu Donalda Trumpa. A dodala, že Trump nemá důvod být někomu vděčný, tedy kromě svých voličů. A má nyní kontakty i znalosti, aby mohl prosazovat svou politiku. „Nebude nikomu na provázku. To je to nejdůležitější u politika, aby nebyl nikomu na provázku,“ vyjádřila se první dáma etikety a sklidila potlesk publika. V souvislosti s tím zmínila i to, jak jednou kandidovala na senátorku, nicméně ve druhém kole neuspěla. Též dodala, že kdyby zde byl větší respekt politiků k jejich kolegům, že by byla větší šance na dohodu: „Všude na světě se vytratil respekt. A to je to, co je důležité“.

Fotogalerie: - Zeman v Izraeli

Prezident Miloš Zeman a prezident Státu Izrael Reu...
Prezident Miloš Zeman s manželkou v Izraeli
Prezident Miloš Zeman je na státní návštěvě v Izra...
Prezident Miloš Zeman s manželkou v Izraeli
Prezident Miloš Zeman s manželkou v Izraeli
Prezident Miloš Zeman s manželkou v Izraeli

Jako rozdíl mezi Američany a Čechy uvedl Soukup sebedůvěru v sebe, nezdolnost. Bývalá poradkyně mu dala za pravdu, ale dodala, že v dlouhodobém měřítku musí mí k úspěchu člověk také pokoru. „Člověk se nesmí bát. Já mám ten dojem, že mnoho lidí si pořád netroufá tady něco říct, co by mohli říct nebo udělat, co by mohlo přispět tomu státu, kdyby byli odvážnější v tom ten názor vyslovit. Proto ty pořady, které tady máte, jsou velice dobré, protože pomáhají těm lidem se otevřít a informovat,“ pochválila generálního ředitele a moderátora.

Pak se Elišky Haškové Coolidge Soukup zeptal, zda by více slušného chování neprospělo i české politice. Ta odpověděla, že je to pro ni velmi důležité a že její příspěvek o Zemanovi byl médii překroucen, protože nikdy netvrdila, že slušnost u prezidenta není potřebná. „Myslím, že rozhodnost je jednou z nejdůležitějších sil prezidenta. A tu vidím u dnešního našeho prezidenta Zemana,“ podotkla tehdy Eliška Hašková Coolidge v rozhovoru pro SeznamZprávy. „Je to člověk, který umí číst duši i směr národa, je citlivý a umí se rozhodnout na základě svých celoživotních zkušeností,“ doplnila.

A jako poslední otázku položil Jaromír Soukup, zda se po vítězství Babiše a Zemana ve volbách chystá konec světa. „Ne, naopak, já si myslím, že moudrost promluvila a myslím si, že zdravý rozum se ozval. A doufám, že bude větší klid a možnost víc pro ten stát udělat, protože tam jsou lidé, kteří tohle vidí jako velký problém. A vidí, že to hašteření nikam nevede,“ vyjádřila se dlouholetá spolupracovnice amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge.

Celý pořad ZDE:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…