Environmentalismus se stal náboženstvím Západu, prohlásil Klaus

22.05.2012 12:21

Prezident Václav Klaus se v Chicagu zúčastnil úvodu klimatické konference pořádané konzervativní organizací Heartland Institute. V projevu řekl, že zastáncům teorie globálního oteplování se podařilo z náboženství environmentalismu učinit oficiální náboženství Západu. Napsal to portál klaus.cz.

Environmentalismus se stal náboženstvím Západu, prohlásil Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus
reklama

Klaus, který se konference zúčastnil po chicagském summitu Severoatlantické aliance, zahájil své vystoupení žertem. "NATO nepovažuje globální oteplování za bezpečnostní hrozbu," zavtipkoval. "Je nepopiratelným faktem, že debata o globálním oteplování vyšla z módy téměř ze dne na den," pokračoval prezident. Organizátorům konference poděkoval, že "polozapomenuté" téma oživují.

Apokalyptická varování stvořila víru

"Alarmisté globálního oteplování" se podle Klause nejdříve snažili hlasitým křikem probudit v lidech strach, avšak dnes, "kdy je celé téma čím dál tím víc pochybné", se debatu snaží umlčet. "Je to součást pečlivě připravené taktiky," konstatoval. "Nyní je stále složitější přimět lidi přemýšlet o tomto tématu a otevřeně se vyjadřovat k iracionálním krokům podkopávajícím lidskou svobodu a prosperitu, které politici většiny zemí přijali v posledních dvaceti letech," podotkl prezident.

"Dřívější apokalyptická varování úspěšně vytvořila obecnou víru v nezpochybnitelnou existenci nebezpečného globálního oteplování vytvořeného člověkem," uvedl Klaus. "Největším nebezpečím je, že tím již byly indoktrinovány děti. Proto musíme debatu o globálním oteplování zachovávat," vyzval.

Změnu v pohledu lidstva na toto téma nemohou podle Klause přinést vědci. "Nepotýkáme se s lidmi, kteří se skutečně zajímají o vědu. Pro ně je teplota jen nástrojem v jejich plánech jak změnit svět, jak potlačit lidskou svobodu. Jejich myšlenky jsou ideologické a nikoliv vědecké. Data a sofistikované teorie nikdy nezmění jejich pohled," domnívá se Klaus.

"Musíme přijmout skutečnost, že se jim podařilo učinit náboženství environmentalismu oficiálním náboženstvím západní společnosti. Hrajeme s nimi v aréně vybrané jimi," řekl prezident na adresu "fundamentalistů globálního oteplování". Klaus na závěr vystoupení připomněl podtitul jeho knihy Modrá, nikoli zelená planeta, který zní "Co je ohroženo: klima nebo svoboda?". "Není pochyb, že je to celé o svobodě," uzavřel.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …