Erik Best: Zrada Peake, Sobotky a Kuby

12.08.2013 14:14

Předsedové parlamentních stran poškozují zájmy svých stran a jdou často proti nim. Ve své pravidelné glose Final word na to upozorňuje analytik a novinář Erik Best. Týká se to Karolíny Peake, Bohuslava Sobotky i Martina Kuby.

Erik Best: Zrada Peake, Sobotky a Kuby
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

„Labutí písní Karolíny Peake jako předsedkyně LIDEM byla zrada stanoviska vlastní strany v otázce podpory Rusnokova kabinetu. Udělala to zřejmě proto, že už měla rozehranou vlastní malou bokovku,“ píše Best.

Celá poznámka Erika Besta ZDE

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka se zase zpronevěřil tím, že zcela otočil ve svém názoru na hlasování o důvěře Rusnokovu kabinetu. „Některé korouhvičky s chabým vysvětlením, že vlastně své proklamované poslání zachránit stranu před Milošem Zemanem nezradil, protože teď spřádá nitky, jak Zemana obrat o iniciativu předčasnými volbami,“ uvádí analytik.

U Martina Kuby je tomu podle Erika Besta nejinak. „Má také něco v rukávu: Mluví o tom, že chce vrátit ODS do pozice silné pravicové strany, která s třiceti procenty hájí zájmy pravice, zároveň se ale chce spřáhnout s Václavem Klausem, jenž pomáhá Zemanovi konsolidovat moc v putinovské ‚vertikále moci‘,“ doplnil v pondělním Final word Erik Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že by „metál“ pro Halíka od Němců nebyl zadarmo? Analytik varuje. A připojuje srovnání s Nohavicou, kterého vyznamenal Putin

16:38 Že by „metál“ pro Halíka od Němců nebyl zadarmo? Analytik varuje. A připojuje srovnání s Nohavicou, kterého vyznamenal Putin

Bezpečnostní analytik Petr Markvart se rozhodl ve svém facebookovém příspěvku se vztyčeným ukazováčk…