Erik Best: Zrada Peake, Sobotky a Kuby

12.08.2013 14:14

Předsedové parlamentních stran poškozují zájmy svých stran a jdou často proti nim. Ve své pravidelné glose Final word na to upozorňuje analytik a novinář Erik Best. Týká se to Karolíny Peake, Bohuslava Sobotky i Martina Kuby.

Erik Best: Zrada Peake, Sobotky a Kuby
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best
reklama

„Labutí písní Karolíny Peake jako předsedkyně LIDEM byla zrada stanoviska vlastní strany v otázce podpory Rusnokova kabinetu. Udělala to zřejmě proto, že už měla rozehranou vlastní malou bokovku,“ píše Best.

Celá poznámka Erika Besta ZDE

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka se zase zpronevěřil tím, že zcela otočil ve svém názoru na hlasování o důvěře Rusnokovu kabinetu. „Některé korouhvičky s chabým vysvětlením, že vlastně své proklamované poslání zachránit stranu před Milošem Zemanem nezradil, protože teď spřádá nitky, jak Zemana obrat o iniciativu předčasnými volbami,“ uvádí analytik.

U Martina Kuby je tomu podle Erika Besta nejinak. „Má také něco v rukávu: Mluví o tom, že chce vrátit ODS do pozice silné pravicové strany, která s třiceti procenty hájí zájmy pravice, zároveň se ale chce spřáhnout s Václavem Klausem, jenž pomáhá Zemanovi konsolidovat moc v putinovské ‚vertikále moci‘,“ doplnil v pondělním Final word Erik Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…