Europoslanci probírali se Sobotkou stanovisko Česka k Brexitu. Konečná poté prozradila důležitou informaci

14.10.2016 22:51 | Zprávy

Europoslanci Kateřina Konečná (KSČM), Pavel Telička (ANO) a Miroslav Poche (ČSSD) debatovali o tom, co bude Brexit znamenat pro Česko. V pátek se sešla většina českých europoslanců s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a diskutovali o stanovisku Česka k Brexitu. Konečná ocenila Sobotkovu výzvu, aby o Brexitu konečně nerozhodovali úředníci, ale politici. Telička volání komunistky po potlačení vlivu Evropské komise mírnil.

Europoslanci probírali se Sobotkou stanovisko Česka k Brexitu. Konečná poté prozradila důležitou informaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

„To, co lze ocenit, je už to, že pan premiér je jediný český ústavní činitel, který si europoslance svolává,“ pochválila Sobotku. Na schůzce si prý řekli, jak se Brexit jeví z Prahy a co o Brexitu vědí z Bruselu. V podstatě tak podle komunistky šlo o výměnu názorů.

Europoslanec Poche se vyjádřil ve stejném duchu, jen se navíc pozastavil nad tím, že na jednání nedorazili europoslanci zvolení za ODS, kteří patří do euroskeptické frakce. Všichni by si podle jeho názoru měli být vědomi toho, že odchod Velké Británie z EU bude bolet jak Brity, tak ostatní členské státy EU. Něco pozitivního však na Brexitu přece jen viděl. „Na bratislavském summitu se rozeběhla jednání o ustavení společné evropské armády, což je projekt, který Velká Británie dlouhodobě blokovala,“ podotkl.  

Kateřina Konečná následně prozradila, že slyšela z úst předsedy vlády Sobotky slova, která se jí sice líbila, ale bohužel nevěří, že budou naplněna. „My jsme dnes slyšeli dost důležitou informaci, které já tak úplně nevěřím, ale premiér Sobotka nám řekl, že o Brexitu by měla rozhodovat Evropská rada a ne Evropská komise, což by konečně znamenalo, že přestanou rozhodovat nikým nevolení úředníci a že by tito úředníci konečně plnili dané politické zadání,“ zaznělo z úst političky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…