Exekutor Višváder je zpátky v Česku, byl převezen do vězení

14.04.2012 12:48

Uprchlý exekutor Jozef Višváder, který je podezřelý ze zpronevěry více než 80 milionů korun, byl v pátek v podvečer za doprovodu rumunské policie převezen zpátky do Čech. Putoval přímo do vězení, informovala o tom mluvčí Policejního prezidia Dagmar Bednarčíková.

Exekutor Višváder je zpátky v Česku, byl převezen do vězení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Višváder, působící na exekutorském úřadu Prahy-západ, zmizel do Rumunska poté, co se o něj začali zajímat policisté, a to v souvislosti s údajnou zpronevěrou 80 milionů korun.

Společnost Geosan Group peníze složila na Višváderův účet loni v prosinci v rámci exekučního řízení. Šlo o takzvanou jistotu, tedy zálohu ve výši údajného dluhu, aby firmě například nebyl blokován majetek. Suma ale zmizela a firmě se nedařilo s exekutorem spojit, píše server ceskenoviny.cz

Exekutor se údajně snažil zmizet mimo Evropskou unii. Chytili ho ale při pokusu překročit hranice na Ukrajinu, a to díky společnému Schengenskému pátracímu systému a výborné spolupráci české SIRENE.

„Do věznice byl hledaný Višváder umístěn na základě příkazu k dodání do výkonu trestu. V minulosti byl odsouzen k trestu odnětí svobody ve výši tří let,“ sdělila Bednarčíková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…