FOTO Prezident Zeman absolvoval v Nymburku ještě jednu návštěvu. U profesora, kterému to slíbil

21.04.2018 14:31

Ve čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov se prezident vysmál velké většině ústavních právníků. Označil je za žvanily. Dva ústavní právníky prý ale přece jen uznává a rád se s nimi pobaví o možnostech, které má jako prezident při sestavování vlády. V sobotu svůj slib částečně splnil.

FOTO Prezident Zeman absolvoval v Nymburku ještě jednu návštěvu. U profesora, kterému to slíbil
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Prezident republiky Miloš Zeman konstatoval, že většinu ústavních právníků považuje za žvanily, od kterých si příliš nechce nechat mluvit do toho, jak postupuje při sestavování vlády a zda by se nějak měly měnit pravomoci hlavy státu. Zda by např. prezident republiky měl mít jen jeden pokus na jmenování premiéra a tak podobně.

I mezi ústavními právníky jsou však osobnosti, jejichž názory Zemana zajímají. Jsou jimi profesor Václav Pavlíček a právník a dlouholetý politik Zdeněk Jičínský.

„Víte, já mám k ústavním právníkům krajní nechuť, protože velká část z nich jsou žvanilové, ale plánuji někdy na červen, červenec, až budou mít čas i já, že bych si pozval dva ústavní právníky, které uznávám, a to jsou profesoři Pavlíček a Jičínský a o těchto věcech si s nimi velmi rád popovídám,“ uvedl Zeman.   

V sobotu prezident Zeman svůj slib částečně splnil, když se u příležitosti svého vystoupení na sjezdu komunistů setkal také se Zdeňkem Jičínským. Server ParlamentníListy.cz získal foto z tohoto setkání.

Foto: Pražský hrad

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…