FOTO Sluníčkářské svinstvo! Vraždění. Třeskutá akce KSČM. S Olivií Žižkovou a také Zdeňkem Bakalou

28.09.2016 10:07

REPORTÁŽ „Soudruh Pepík Skála. Jeho úsměv je neodolatelný.“ K tomu snad nejznámější hity Dariny Rolincové v podání Olivie Žižkové, která zbourala český internet písní „Evropo dýchej“. Pivo, malování na obličej a červené balónky. Komunisté to rozbalili se vší parádou na mítinku ve Frýdku-Místku. Místopředseda KSČM Josef Skála si tentokrát ale opravdu servítky nebral: „Když se tu u koryt rozvalila pravdoláska, tak si myslela, že tu bude na věčné časy.“ A také si přisadil: „V této zemi jsou takzvaní sluníčkáři, kteří roky zcela bezostyšně fandí masivnímu vraždění, válečným zločinům, svinstvu nejhoršího druhu, a právě tihle lidé mají snahu a vůli kádrovat takové krásky, jako je paní Olivie.“

FOTO Sluníčkářské svinstvo! Vraždění. Třeskutá akce KSČM. S Olivií Žižkovou a také Zdeňkem Bakalou
Foto: Daniela Černá
Popisek: Místopředseda KSČM Josef Skála na předvolebním setkání ve Frýdku-Místku
reklama

Na jedenáctistupňové pivo za deset korun lákal moderátor na předvolebním setkání KSČM návštěvníky a přidal i tip pro děti nebo spíš jejich rodiče: „Zmalují vám děti,“ vybízel kolemjdoucí a ti ochotně pozvání ke stolku s barvami na obličej přijímali. Nechyběly červené balónky a atmosféru na náměstí Svobody dokreslila na úvod série písní v podání Lenky Krainové, která začala hitem „Lásko má, já stůňu“ a pak přidala další písničky Heleny Vondráčkové. Moderátor poté uvedl nejvýznamnějšího hosta: „Já nyní přivítám mezi námi druhého místopředsedu ÚV KSČM soudruha Pepíka Skálu. Jeho úsměv je neodolatelný. Je to optimista, myslí si, že budou volby úspěšné.“

Anketa

Ctíte odkaz svatého Václava?

15%
51%
hlasovalo: 4617 lidí

Mezi signatáře petice patří i Troška

Skála hned v úvodu svého vystoupení do mikrofonu upozornil na petici, kterou bylo možné hned vedle pódia podepsat: „Mluvčí petičního výboru je spisovatelka Lenka Procházková, žena, která byla disidentkou v 80. letech a teď je disidentkou proti dnešním poměrům. Signatářem petice je i Zdeněk Troška,“ konstatoval Skála. „Petice reaguje na to, že vláda se opět ohnula před tlakem ze zahraničí a nechala si vnutit politiku na varšavském summitu NATO, která nás tlačí do konfrontace s jadernou velmocí Ruskem tím, že ho obkličuje a provokuje. Nás, kteří jsme blíž než třeba USA, mění v živý štít,“ dodal. Zmiňovaná petice, o jejíž podepsání byl evidentně velký zájem, žádá závazek od vlády, aby nepřipustila rozmístění cizích vojsk, základen a zbraní na naše území, nevyslala české vojáky na ruskou hranici a rozhodla o členství v NATO speciálním referendem.

Skála: Sluníčkáři roky zcela bezostyšně fandí masivnímu vraždění

Skála zmínil i reklamní slogan: „Život je hořký, Bohu dík! To je sice reklama pivovaru, ale do politiky je to také velká inspirace. Když se tu u koryt rozvalila pravdoláska, tak si myslela, že tu bude na věčné časy,“ zhodnotil Skála. „Naštěstí už její vliv a pozice klesají.“ Zmínil i to, že je hrdý na situaci v Moravskoslezském kraji, kde se podařilo odstavit pravici. Popřál místním kandidátům úspěch ve volbách a pak zmínil: „Za chvíli tu má přijet krásná zpěvačka, která bude zpívat písně z mládí Dariny Rolincové. Ona se angažuje i společensky a dá se říci i politicky. Není jí lhostejné, co páchají hlupáci z Bruselu s Evropou a jaké bumerangy na naše hlavy strojí. Natočila písničku a padla tam i tři nebo čtyři slova, která by se mohla vysvětlovat bůhví jak,“ uvedl Skála.
Pak také zmínil: „V této zemi jsou takzvaní sluníčkáři, kteří roky zcela bezostyšně fandí masivnímu vraždění, válečným zločinům, svinstvu nejhoršího druhu a právě tihle lidé mají snahu a vůli kádrovat takové krásky, jako je paní Olivie. Myslím, že jim to nesmíme dovolit, že musíme udělat všechno pro to, aby neměli nejmenší záminku. Nikdo nestojí o to, aby nás, levici, spojovali s čímsi do hněda. Takové krásky, které se neváhají postavit proti tomu, co Evropu ohrožuje, budeme vždycky podporovat a chránit,“ vyzval.
Olivie Žižková v poslední době zaujala protiimigrační písní Evropo dýchej. Ke slovu, nebo spíš zpěvu se dostala po představení kandidátů pro Moravskoslezský kraj a také objasnila, jak si poradí s problémovou pasáží.

Pak se představila komunistická „úderka: „Čest práci, soudružky a soudruzi!“

„To je opravdu úderka,“ zhodnotil nadšení kandidátů, se kterým se ucházejí o posty v zastupitelstvu, moderátor akce a uvedl prvního z nich, Svatomíra Recmana, současného náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje. „Chci vás pozdravit, vážení spoluobčané, vidím, že tady mám i kolegy, takže: ‚Čest práci, soudružky a soudruzi.‘ Vystoupení začnu tím, že ať se nám to líbí, nebo ne, začíná volební kolotoč,“ uvedl Recman s tím, že krajské volby jsou teprve začátek, protože následovat budou další a další. Ujistil, že vedení kraje prosazuje levicovou politiku. „Moravskoslezský kraj byl vždy výrazně levicový a jsem přesvědčen, že tak je to i dnes a nevidím důvod, proč by neměl být i do budoucna,“ uvedl. Upozornil na problémy s OKD a popsal volební program. Po něm se představili další kandidáti. Kritizovali to, že hrstka vyvolených žije na úkor většiny a mnohdy těží z lidského neštěstí. Jedna z kandidátek také ujistila, že „pravé srdce bije vlevo“.

Na pozadí všech vystupujících zářil plakát hanlivě zobrazující miliardáře Zdeňka Bakalu. V regionu značně neoblíbený podnikatel na něm byl vyobrazen s hrncem peněz, na který smutně hleděla vyhublá kravička představující Českou republiku.

Fotogalerie: - KSČM s Olivií

DARINKA Rolincová revival /Olivie Žižková/ na před...
Předvolební setkání KSČM ve Frýdku-Místku
Zpěvačka Lenka Krainová na předvolebním setkání KS...
Na předvolebním setkání KSČM ve Frýdku-Místku
Zpěvačka Lenka Krainová na předvolebním setkání KS...
Na předvolebním setkání KSČM ve Frýdku-Místku

Žižková: Evropo dýchej zazpívám, ale budu zpívat i na na na

Pak už zazpívala Olivie Žižková, která vystoupila s písněmi Dariny Rolincové. Nejdřív ale uvedla: „K písničce Evropo dýchej bych chtěla říci toto. Holé lebky, jak tam zpívám, to vůbec není myšlen nějaký fašismus nebo to, jak mě natírají. Holé lebky, to jsem myslela skinheady,“ vysvětlila Žižková s tím, že vychází z vlastních zkušeností z Náchoda, kde se tato mládež v 80. a 90. letech chovala nevybíravým způsobem. „Písničku zazpívám, ale tu větu vyhodím a budu zpívat záměrně na na na, jako že jsem zapomněla text. To se může stát,“ řekla. Zpěvačka také vysvětlila, proč bude zpívat písničky Dariny Rolincové. „Protože máme s Darinkou podobné hlásky, tak jsem udělala revival Dariny Rolincové.“


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Daniela Černá
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…