FOTO Totálně uvolněný Ivo Rittig oslavuje osvobození. Blamáž žalobců a zpovykaného redaktora ČT Hynka...

18. 5. 2019 6:30

K aktuálnímu rozsudku soudu, jenž zbavil obžaloby všech 17 obviněných v kauze údajného tunelování pražského Dopravního podniku, se na sociálních sítích vyjádřil někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek, ale i redaktor Petr Spurný. A nechybí ani snímek, na němž příznivý verdikt slaví lobbista Ivo Rittig.

FOTO Totálně uvolněný Ivo Rittig oslavuje osvobození. Blamáž žalobců a zpovykaného redaktora ČT Hynka...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Rittig
„Všech 17 lidí obžalovaných v kauze pražského Dopravního podniku bylo dnes osvobozeno. Je to absolutní blamáž státního zastupitelství a také absolutní blamáž českých médií na čele s Českou televizí a jejím zpovykaným redaktorem Jiřím Hynkem,“ poznamenal k celé věci Petr Štěpánek.
 
„Kauzu prý předražených jízdenek jsem si už kdysi nechal odvyprávět od bývalého generálního ředitele DP Martina Dvořáka. Známe se ještě z doby, kdy byl ředitelem TV Prima. Stejně to mohl udělat každý novinář. Výroba nových jízdenek s více bezpečnostními prvky, tedy těch, ze kterých mělo údajně jít z každé 17 haléřů Rittigovi, vyšla levněji (!!!) než výroba těch starých s menším počtem bezpečnostních prvků. Kde je tedy nějaká škoda? Prozraďte! Kolik let už se ty soudy táhnou? Kolik je za tím zničených či natrvalo poznamenaných životů,“ dodal Štěpánek.

„Namísto toho, aby se šel spláchnout do hajzlu, státní zástupce Borgula už podává odvolání. Jinými slovy: Za naše prachy bude dál a dál několik dalších let exhibovat a konstruovat, rozuměj natahovat svoje absolutní selhání. Plyne z toho jediné. Diskurs o tom, co je to podnikání, že jeho účelem je tvorba zisku, jeho motorem spekulace a běžnou součástí třeba i provize, u nás neprobíhá. Namísto toho tu máme diktát neumětelů, kteří si podnikání nikdy neozkoušeli, nikdy nešli se svou kůží a s vlastním rizikem na trh, diktát hlupců, pro něž je zisk zločinem. Jediným reálným výsledkem jejich ‚prokurátorské‘ práce je, že podstatná část šikovných lidí se vůbec nehrne do veřejných funkcí. Proč? Protože nemají zapotřebí, aby jim nějaký zpovykaný prokurátorský trouba, podporovaný stejně nepolíbeným redaktůrkem, zničil podstatnou část jejich životů,“ dodal.
 
Novinářští blbečkové podle něj samozřejmě Dvořákovu verzi nikdy nezaznamenali a dokonce i teď, po vynesení rozsudku, dál píšou o nepotrestaném půlmiliardovém tunelu. „A takhle my si tu žijeme. Jako na té sumerské tabulce, prý nejstarším písemném záznamu lidské historie. Píše se na ní: Marnost nad marnost. Blbec kamkoli se podíváš,“ uzavřel.
 
A své napsal i redaktor Jaroslav Spurný z Respektu. „Ještě předtím si připomeňme, že žaloba měla 225 stránek, na nichž byly smlouvy a hlavně toky peněz na kontech po celém světě velmi pečlivě zdokumentovány. Mnoho těchto finančních údajů dostali čeští státní zástupci od švýcarských kolegů, kteří na věci pracovali dva a půl roku a předali dokumenty české straně, protože považovali zkoumané toky peněz za praní špinavých peněz. Obžaloba stála na pečlivém popsání převodů peněz mezi jednotlivými lidmi z případu. Státní zástupci měli podle obžaloby za to, že jde o praní peněz z předražených smluv na jízdenky,“ poznamenal. 
 
 
Radost pak na svém twitterovém profilu sdílel lobbista Ivo Rittig. „Vím, že twitter je poněkud sofistikovaná záležitost na projevy osobních emocí. Ale seru na to! Všem skutečným kamarádům, přátelům a všem ostatním, co mi drželi palce, díky!“ poznamenal. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

20:45 Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

Dnes večer se v Praze uskutečnila již čtvrtá demonstrace v pořadí organizovaná spolkem Milion chvile…